איך עובד דוד שמש?

 
איך עובד דוד שמש?
 
 
בתקופה האחרונה יש בכל כלי התקשורת התייחסות לכל עניין הסביבה, השמירה על הסביבה והמכוניות הירוקות, וכל הנושא הירוק והחשיבות הציבורית לסביבה תופסים תאוצה מיום ליום. האמת היא שלכל עניין הסביבה הירוקה יש תאוצה, אך חבל שהתאוצה באה תמיד כשכמעט מאוחר מדי, ולא ברגע שרואים אפקט שלילי על הסביבה.

כבר בשנות השישים והשבעים הזיהום הסביבתי התחיל לתפוס תאוצה, אבל חיכו כמעט 30 שנה עד שהתחילו באמת לעשות משהו בנידון. אך בואו לא נדבר על העבר, ונדבר על ההווה. בהווה יש טיפול מאוד מסיבי בעניין זה, ולכן נביא כמה דוגמאות המראות באופן ברור את עניין השמירה על הסביבה כדבר הכרחי לשמירה על כדור הארץ לאורך שנים רבות.
 

דוד שמש כשמירה על סביבה ירוקה

 
בראש ובראשונה אתחיל ואספר לכם על כל ענף דודי שמש. הענף הוא יחסית ותיק, שכן כבר לפני שני עשורים היו קיימים דודי שמש בעולם ובארץ, והם עושים את העבודה על שמירת הסביבה באופן מוחלט וברור, כמובן לעומת האח הבזבזן, המזהם הסביבתי והרצחני – דוד חשמל.
 

היתרונות של דודי שמש

 
דודי שמש הם דודים עם מקלט ענק הצופה לכיוון דרום, על-מנת לתפוס את מרב שעות השמש של היום. דודים אלה אוגרים את אנרגיית השמש, שהיא אנרגיה סולרית, והופכים אותה לאנרגיה חשמלית, שגורמת למים בתוך הדוד להתחמם ללא שימוש בחשמל ביתי. כך נגרם חיסכון בחשמל בבית, חיסכון בהוצאות כסף על חשמל וגם חיסכון בשריפת פחמים בחברת החשמל. חשבו כמה חשמל חוסכת עיר שלמה, המשתמשת בדודי שמש, לעומת עיר המשתמשת בדוד חשמל.
 

החיסרון של דודי שמש

 
כמובן שיש חיסרון אחד מאוד ברור לדוד שמש – הגודל שלו ושל קולט השמש שלו. הדוד הוא מכל ענק, והמקלט שלו הוא גם מאוד מאוד גדול. דבר זה מצריך מבן אדם שרוצה להתקין דוד שמש בביתו, גישה לגג המבנה ושטח שהוא יכול להתקין עליו את הדוד.
למות זאת דודי השמש מלבד גודלם העצום, הם חסכוניים ועדיפים בכל פרמטר אחר על דודי חשמל.