דוד חשמל לא עובד

 
דוד חשמל יכול להיות אחד הפתרונות הטובים ביותר לדירות מחולקות או דירות קטנות, וגם דירות שאין להם גג שעליו ניתן להתקין דוד שמש. אך כאשר דוד החשמל לא עובד זה יכול להיות מטרד גדול מאוד לאיכות החיים שלכם ואף להשפיע מאוד על סדר היום. כולנו אוהבים להתקלח עם מים חמים בסוף היום בעיקר כאשר זו העונה הקרה, ולכן כאשר דוד חשמל לא עובד אנו יכולים למצוא את עצמנו בסיבוכים.

 

אלו בעיות יכולות לקרות בדוד החשמל?

 
  • הבעיה הראשית והחמורה ביותר בדוד החשמל היא שגוף החימום נהרס. גוף החימום נמצא בחלק התחתון של המיכל, כך המים מתחממים בצורה מהירה ויעילה יותר. גוף החימום יכול עם השנים להישחק ממש כמו גופי חימום אחרים דוגמת הקומקום החשמלי שלכם וכולי. אם גוף החימום שבק חיים עליכם להחליף אותו לגמרי.
  • גוף חימום לא תמיד יהיה הרוס לחלוטין ולעתים פשוט תהיה עליו אבנית. זו בעיה נפוצה מאוד והיא יכולה להיפתר בקלות על ידי ניקוי אבנית יסודי. ניקוי אבנית כזה יכול לעשות רק טכנאי דודי חשמל מקצועי שכן מדובר על פעולה שדורשת פתיחה של מיכל דוד החשמל וניקוי יסודי.
  • יכול להיות שדוד חשמל מקצר את מערכת החשמל. מצב כזה מתחלק לשניים: יכול להיות שגוף החימום הוא זה שמקצר ויכול להיות שהתרמוסטט הוא הבעייתי. אם התרמוסטט הוא זה שבעייתי הוא יקצר את מערכת החשמל בערך 15 עד 20 דקות אחרי הדלקת הבוילר כיוון שזה הזמן שהוא פועל, כי הוא אחראי על ויסות הטמפ'. אם הקצר מיידי- מדובר בגוף החשמל.
  • חשוב תמיד לזכור כי דוד חשמל בנוי גם ממערכת של צינורות. הצינורות הללו מחברים בין דוד החשמל לבין מערכת המים הביתית וכמובן גם אל מערכת הניקוז. כאשר יש נזילה מאחד הצינורות הללו המים יכולים להיות פחות חמים למרות שהוא פועל בתפוקת מלאה. כמובן שלבעיה זו יש עוד השלכות, נזילה יכולה להיות חמורה מאוד גם לקירות ולרהיטים שמסביב.

 

מה צריך לעשות כדי לטפל בבעיה?

 
 
 
כדי שאבחון הבעיה יהיה מדויק אתם חייבים לקרוא לטכנאי מקצועי. דוד חשמל שלא מחמם יכול להיות הרבה יותר מסוכן ממה שאתם חושבים כי כמו שאמרנו, אם מדובר בנזילה מצנרת המים החמים יכול להיות שהנזק מתרחב ומחמיר בכל יום ויום. לכן חשוב לבחור טכנאי אמין שיעמוד לשירותכם בצורה הכי טובה שיש והכי חשוב, יגיע במהירות. כאשר הוא לא יגיע במהירות אתם יכולים לסבול מאוד מהבעיה, כי אפילו אם מדובר בגוף חימום תקול, בזמן הזה עד שהטכנאי יגיע אתם לא מתקלחים ואיכות החיים שלכם נפגעת. לכן חשוב לבחור מהר ולא לשכוח להתחשב בניסיון ובעלויות.