דוד שמש לא מחמם

 
דוד שמש שלא מחמם תמיד מהווה בעיה, יכול להיות שהמים ייגמרו מוקדם מידי או שהוא לא יחמם כלל. מדוע זה קורה ומה צריך לעשות במצב כזה? חברת שביט דודי שמש תסייע לכם במצב זה.

 

מה יכול לגרום לדוד השמש לא לחמם?

 
דוד השמש יכול להתקלקלבגלל סיבות רבות אך כאשר הוא לא מחמם, אתם צריכים קודם כל להירגע. אמנם מקלחת חמה יכולה להיות תענוג אך יכול להיות שמדובר בבעיה הרבה יותר פשוטה ממה שאתם חושבים ואם תפעלו בלחץ וישר תחפשו טכנאי דודי שמש זה לא יעזור לכם. אתם חייבים להיזכר מתי התקנתם את דוד השמש ואם אתם לא זוכרים, כנראה שזה היה ממזמן ואולי זו הבעיה. דוד שמש חדש לא אמור לעורר תקלות ואם הוא תקול אחרי שנה או שנתיים אחרי ההתקנה יש לכם סיבה להתעצבן אך אתם צריכים להתקשר לטכנאי שהתקין אותו. יכול להיות שזה גוף החימום, נזילה או בעיה בקולט.

 
דוד שמש לא מחמם
 

כיצד נוכל לדעת מה בדיוק הבעיה בדוד?

 
  • יכול להיות שהבעיה היא נזילה . יכול להיות שהמים החמים שהדוד שלכם מזרים אל עבר הצנרת הביתית אחרי שהוא מקבל אותם מקולט השמש פשוט לא מגיעים. יכול גם להיות שקולט השמש מחמם את המים אך אלו לא מגיעים אל מיכל דוד השמש. מה צריך לעשות כדי להבין האם זו הבעיה? פשוט לעלות לגג ולבדוק ויזואלית. אם אתם לא רואים סימני נזילה כנראה שמקור הבעיה הוא חלק אחר. במצב כזה אין לכם ברירה אלא לתקן את חלק הצנרת.

  • במידה ומדובר בקולט שמש שלא פועל , אתם יכולים להבין זאת באופן ויזואלי. אם הצינור שיוצא מקולט השמש אל דוד השמש אינו חם, אין בו מים חמים וזה אומר שהוא לא פועל. אמנם קולט שמש הוא לא מתקן חשמלי אך יכול להיות שהוא מלא באבק או שהצינורות בו חלודים. במצב כזה אתם חייבים להחליף את הקולט.

  • אם דוד השמש מחמם את המים אך ורק על ידי קולט השמש ולא על ידי גוף בחימום האופן חשמלי, אז מדובר כנראה בבעיה בגוף החימום. גוף החימום יכול לפעול תקופה קצרה מאוד במשך השנה כיוון שבישראל גם בתקופת האביב והסתיו יש שמש יחסית חזקה שמספיקה לחימום המים, אך אם בזמן שקר והשמש כמעט ולא נראית אין מים חמים, גוף החימום תקול.

 

כיצד אפשר לפתור את הבעיה?

 
כאשר דוד השמש מפסיק לחמם חשוב לבדוק מה הבעיה ואם לא מצאתם אותה, אתם חייבים לקרוא לטכנאי דודי שמש. האמת היא שגם אם מצאתם את הבעיה אתם לא יכולים לרוב לפור אותה לבד, אלא אם יש לכם ניסיון וכלי עבודה מתאימים ומדובר על בעיה פשוטה כמו למשל החלפה של צינור שסובל מנזילה. טכנאי יבין בדיוק מה הבעיה ויידע להציע פתרון מהיר, יסודי ועמיד.