השפעת מזג האוויר על דודי השמש

 

אי אפשר בלי דוד שמש איכותי

 
בלי דודי שמש קשה מאוד לדמיין איך נוכל להסתדר. אולי בקיץ עוד נוכל לסבול מקלחת עם מים קרים, למרות שכולנו אוהבים מים חמים אפילו כשבחוץ ממש לא קריר, אך בחורף סביר להניח שנדיר רגלינו מהמקלחת בלי אחת ההמצאות החשובות ביותר. דודי שמש רבים נמצאים על גג הבית, גם בבתים פרטיים וגם בבתים משותפים והם חשופים לכיפת השמיים כדי לקלוט את השמש ולחמם את המים בקיץ. מערכת דודי השמש היא מערכת עם צינורות רבים והרבה חלקים שיכולים להיהרס גם בגלל נזקי מזג אוויר, גם מפגיעות חיצוניות וגם מנזקי הזמן. כשמתקינים דודים חשוב להתקין אצל חברה איכותית ומוכרת בתחום עתירת ניסיון כמו חברת שביט, כדי לדעת שקיבלתם את הטוב ביותר.
 
השפעת מזג האוויר על דודי השמש
 

כיצד דוד השמש יכול להיהרס?

 
 
אחרי זמן מסוים של שימוש נאמן ואיכותי יכול להיות שדוד השמש שלכם יתחיל לעשות בעיות. כמובן שלא תדעו שהבעיות האלו קורות עד שלא תבדקו את המים החמים שלכם ותבינו שמשהו בהם לא בסדר.הדוד יכול לפתח נזילות עם הזמן בגלל פגיעות חיצוניות או בגלל צנרת שלא חוברה כראוי. בין היתר הדוד יכול להתקלקל בחלקיו השונים כמו גוף החימום או הפלאנג' מה שיחייב מכם להזמין טכנאי דודי שמש באופן מיידי כדי שתוכלו להעביר מקלחת נעימה. עוד אחד מהגורמים המסוכנים ביותר שיכולים לפגוע בו הוא מזג האוויר שבו אין לנו שליטה.
 

גשם, ברד ורוח חזקה - גורמים לנזק?

 
  • מזג האוויר הוא כל יכול ואנחנו לא יכולים לשלוט בו. שמש, רוח חזקה וגשם זלעפות, כל אלו יכולים לפגוע מאוד בדוד השמש שלנו יש דודי שמש פנימיים שנמצאים בתוך הבתים אך הם בדרך כלל פוגעים באיכות החיים, מכערים את הבית וניתן למצוא אותם כמעט ורק בדירות שכורות ומפוצלות כדי לחסוך מקום. דוד השמש שנמצא על הגג תמיד חשוף לפגעי מזג האוויר ואפילו שמש יכולה לפגוע בו כך שהיא תפגע בצנרת ותחליד אותה במהירות, אך כשמדובר על צנרת איכותית ודוד אמין ועמיד כמו שלנו אין לכם ממה לחשוש.
  • עוד אחד מהגורמים המסוכנים ביותר של מזג האוויר לגבי דודי השמש הוא הברד. באופן כללי סופות חזקות יכולות לפגוע בדוד, להעיף עליו חלקים מהגג, כמו למשל במקרה ויש גג רעפים, להשליך עליו ענפים ובמקרים קיצוניים ובהתקנה רשלנית, אפילו להפיל את המיכל. למרות תסריטי האימים, מקרים כאלו נדירים ולמעשה הברד מסוכן הרבה יותר. הברד יכול לנחות על דוד השמש וחלקיו, לפגוע בו מאוד וכך להרוס אותו. ההשפעה הזו שלילית ביותר וצריך להימנע ממנה על ידי הצבת מחסומים במידת הצורך.

 

הסיכון לא שווה בכל אזורי הארץ

 
 
 
אמנם התסריט שדוד השמש נחבל בגלל פגיעות חיצוניות הוא תסריט מפחיד ביותר אך לא כולם צריכים לדאוג. סופות קטלניות תמיד יכולות לקרות אך סיכוי טוב יותר שהן יקרו באזור הצפון ההררי, ברמת הגולן, בצפת או בירושלים. סביר להניח שמי שגר בקריות או בנגב לא יצטרך לדאוג יותר מידי לגבי הישרדות דוד השמש שלו ופגיעות חיצוניות יהוו מטרד שולי לעומת בעיות אחרות שיכולות לצוץ כמו נזילות או חימום לקוי.

אנחנו בשביט דודי שמש נתקין את הדוד במקום הכי טוב כדי שהוא יהיה בסיכון מופחת ואם יש צורך נגן עליו מפני מפגעי מזג האוויר כדי שלכם יהיה ראש שקט לכל תקופת החורף.
 

אם חשבתם על דוד שמש חשבתם עלינו בשביט דודי שמש, הדודים הכי טובים ואיכותיים עם לקוחות שלא מתאכזבים כבר עשרות שנים. צרו עמנו קשר ונסייע לכם בכל מה שתרצו לדעת.