תקלות אפשריות בעת החלפת קולטי שמש

 
קולטי השמש הם מרכיב עיקרי במערכת הסולארית המותקנת לרוב על גגות של בתים פרטיים או בחוות סולאריות. כיום, נושא האנרגיה הירוקה והפקת אנרגיה חשמלית מאנרגיית השמש הולך ונהיה מרכזי יותר ויותר. לאור עובדה זאת, כדאי להכיר את פרוצדורת החלפת הקולטים.
 
התקלות בביצוע החלפת קולטי שמש
 
 

קצת על קולט השמש

 
קולט השמש הוא הרכיב האחראי במערכת האנרגיה הסולארית על המרת אנרגיית האור לאנרגיית חום וממנה, האנרגיה החשמלית. הקולטים הם לרוב צבועים בצבע שחור, שכן ידוע כי הצבע השחור קולט יותר שמש מצבעים אחרים ובכך מתחממים המים גם מחום השמש עצמו בדודי השמש והחשמל. לאור הדומיננטיות של קולטי השמש כחלק ממערכת חימום המים או המרת האנרגיה, יש לדאוג לתחזוקה שוטפת שלהם ולתיקון מהיר שלהם במקרה של תקלה.
 

תקלה נפוצה בקולט השמש- הצטברות אבנית

 
במקרים מסוימים עשויה להיווצר סתימה של הקולט כתוצאה מהצטברות אבנית שמקורה במים בתוך דוד השמש. תבחינו בתקלה מסוג זה כאשר המים אינם מתחממים כתמול שלשום (לא באותה מהירות או באותה האיכות). במקרה ושמתם לב לתקלה כזו, קראו לאיש מקצוע במהרה על מנת לתקנה. תיקון קולטי שמש לרוב יהיה באמצעות ניקוי האבנית שהצטברה באמצעות שטיפתו ובמקרים קיצוניים, יהיה צורך בהחלפת קולטי שמש.
 
 

הסכנות הטמונות בהחלפת קולטי שמש

 
אחת הסכנות המרכזיות הטמונות בתהליך החלפת קולט השמש היא כמובן, ביצוע המטלה על ידי אדם אשר איננו מקצועי דיו בתחום, כך שיגרום ליותר נזק מאשר תועלת. יש להימנע ממקרה שכזה ולדאוג להיעזר באיש מקצוע מוסמך אשר יידע לתת מענה מיטבי לתקלה שנוצרה. בחברת שביט דודי שמש תמצאו את מיטב אנשי המקצוע בתחום אשר ידאגו לתת לכם מענה מהיר, אדיב ואיכותי לתקלה שנוצרה אצלכם בקולט השמש. סכנה נוספת היא ניקוב הדוד ובכך, דליפה של מים ממנו במהלך תהליך החלפת הקולט. תקלה זו נפוצה יחסית ויכולה להימנע, שוב, על ידי היעזרות באיש מקצוע מוסמך אשר יודע לפתוח את גוף דוד השמש בצורה מקצועית וזהירה במיוחד ולהימנע מניקוב מיכל המים.