התקנת דודי שמש

 
 
התקנת דודי שמש
 
 

רק איש מקצוע ראשי להתקין את הדוד

 
 
לא כל אחד יכול בעצמו לבצע התקנת דודי שמש. התקנת דודי שמש זוהי לא משימה פשוטה, ולכן יש צורך להבין בתחום ולדעת לטפל בכל תקלה אשר עלולה לצוץ. התקנת דודי שמש מתבצעת בדרך כלל על ידי טכנאי או חשמלאי מוסמך אשר עבר קורס וקיבל אישור ממשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. לפני שאתם מבצעים התקנת דודי שמש או תיקון דודי שמש בביתכם, דרשו מהמתקין להציג בפניכם את תעודתו.

רק איש מקצוע יכול לבצע את התקנת הדוד, בכל עבודה בחיים הדבר החשוב ביותר היא בטיחות. בטיחות הינה שמירה על חיינו כעובדים, אך לא פחות חשוב מכך, שמירה על מי שמקבל מאיתנו שירות. עבודה שנעשית ללא שמירה על כללי הבטיחות, יכולה לפגוע קשות הן בנו, כעושי העבודה, והן במי שקיבל מאיתנו שירות. על מנת להמחיש זאת, ניקח לדוגמה התקנה של דודי שמש.

התקנת דודי שמש היא בדרך כלל התקנה לא מסובכת, אך היא נעשית במקומות שיכולים להיות מסוכנים. כידוע, דודי שמש מותקנים על גג הבית, בין שזה גג רעפים ובין שזה גג שטוח. בכל מקרה, עבודה על גגות דורשת הקפדה ותשומת לב לכל פרט ופרט, על מנת שלא יהיה מצב שבו נצטרך להתמודד עם דברים שאין לנו שליטה עליהם.

כאנשי מקצוע, בטיחות בעת התקנת דודי שמש צריכה להיות א'-ב' בשבילנו. יש לעלות על הגג בצורה זהירה, לדאוג ששום דבר לא יפריע לנו בדרך, לעמוד בצורה זהירה ואם ניתן, להיות קשורים למוט או לכל דבר אחר חזק על הגג, על מנת שלא יקרה לנו כלום אם נחליק. כמובן שיש להצטייד גם בקסדה על הראש ולנעול נעליים נוחות.

כחברה בעלת אנשי מקצוע איכותיים, עלינו לדאוג גם לבטיחות הלקוחות שלנו. על כן, נדאג שדוד השמש מותקן בצורה נכונה, נבדוק היטב את החיזוקים שלו על הגג, נעמיד אותו בזווית הנכונה (הקולט צריך להיות בזווית של 45 מעלות), נבדוק שכל הצינורות מחוברים היטב ושאין מהם נזילה ונבדוק שאין פגיעה במערכת החשמל ושאין סיכוי להיווצרות קצר או כל דבר אחר, שיכול לגרום נזק לבית ולדיירים בו.
 
כאנשי מקצוע, עלינו להיות מודעים לשני רבדים בבטיחות:

  • 1. הרובד האנושי – קרי הנזק שייגרם לדיירים או לביתם, שיכול להיות לא נעים.
  • 2. הרובד המשפטי – עלינו לזכור שכל נזק שכזה, עלול להוביל לתביעה משפטית מצדם.

בטיחות אינה משחק – לא כשמדובר בהתקנת דוד שמש ולא כשמדובר בכל עניין מקצועי. על כן, עלינו להיות מודעים למעשינו, ולשמור על בטיחותנו בעת העבודה.

להתקנת דוד שמש במרכז במחיר משתלם חייגו אלינו עכשיו!