לכמה מקלחות מספיק דוד שמש של 150 ליטר

 
הנפח של דוד השמש שלכם משפיע בעיקר על מספר המקלחות שניתן לבצע בחימום אחד מלא של הדוד. בהתחשב בכך, צריך לבחור דודי שמש בהתאם למספר הנפשות והמקלחות בבית שלכם מדי יום – וכעת נבין לכמה מקלחות מספיק חימום דוד בנפח של 150 ליטרים.

 

דודי שמש - השקעה משתלמת

 
דודי שמש הם חלק חשוב שחוסך לנו הרבה כסף מדי שנה על חימום מים. בעבר, היינו משתמשים רק בדודי חשמל – דודים שחימום המים בהם עולה לנו לא מעט כסף בכל חודש. השימוש בדוד שמש מאפשר לנו להסתמך לאורך רוב השנה על חום השמש עבור חימום המים, מה שחוסך לנו לא מעט כסף מדי חודש. דוד השמש עצמו הוא אמנם יקר יותר מדוד חשמל בנפח מקביל, אך זוהי השקעה שמחזירה את עצמה במהרה. בכל מקרה, חשוב גם לבחור בדוד שמתאים מבחינת הנפח שלו לצרכים של הבית שלכם – אך השאלה היא לכמה מספיק דוד של 150 ליטרים, מבחינת מספר המקלחות שחימום מלא מספיק להן.

 

לכמה מקלחות מספיק חימום של דוד מלא בנפח 150 ליטרים?

 
 
בממוצע מקלחת ממוצעת של אדם בוגר מבזבזת בערך 40 ליטרים של מים. כמובן שהנתון הזה יכול להשתנות באופן משמעותי כתלות בגיל, גובה ומשקל, מין וגם סתם העדפה – יש אנשים שאוהבים מקלחות ארוכות יותר ויש אנשים שההפך הוא הנכון לגביהם. בכל מקרה, כשמדובר באדם הממוצע, אנחנו עומדים על פחות או יותר 40 ליטרים למקלחת, ופירוש הדבר הוא שדודי שמש בנפח 150 ליטרים מספיקים למעט פחות מארבע מקלחות מלאות. עם זאת, כשלוקחים בחשבון את החימום המתמשך של המים תוך כדי שאנשים מתקלחים (במידה ומדובר בשעות היום), ואת העובדה שאנחנו לא משתמשים אך ורק במים חמים בזמן המקלחת שלנו, אפשר להניח שדוד כזה יספיק בצורה נוחה ל-4 מקלחות מלאות, ואולי גם ליותר מכך.

 
 
 
לכמה מקלחות מספיק דוד שמש של 150 ליטר
 
 
 
 

אז איך בוחרים בדוד בנפח המתאים לשימוש בבית שלכם?

 
דודי שמש צריך לבחור, מבחינת הנפח שלהם, בהתאם לצרכים של הבית שלכם, ואת זה עושים בחישוב פשוט של מספר הנפשות בבית, ושל מספר המקלחות שמתרחשות בממוצע מדי יום במשק הבית. במידה ואתם משפחה של 5 נפשות, סביר להניח שדוד של 150 ליטרים לכל הפחות יהיה נחוץ לכם. גם במצב כזה, לא תמיד צריך דוד של 200 ליטרים, משום שלא כל בני הבית מתקלחים אחד אחרי השני ברציפות, ויש זמן לחימום המים בין מקלחת למקלחת, במיוחד אם מדובר במבוגרים וצעירים, שזמני המקלחת שלהם שונים בתכלית.

 

השקיעו בדוד שמתאים לצרכים שלכם באופן מדויק

 
בין אם אתם מבינים שנחוץ לכם דוד קטן של 60 ליטרים ולא יודע, ובין אם אתם משקיעים בדוד של 150 או אפילו של 200 ליטרים – אתם צריכים לבחור בדודים איכותיים שמתאימים לצרכים שלכם, ולפנות לשירות מקצועי עבור מטרה זו.