מעמד לדוד שמש

 
יש כל מיני אביזרים שיכולים לעזור לנו להשתמש בדוד השמש בצורה חכמה יותר. מפסק חכם לדוד יכול לחסוך לנו עלויות רבות בחימום החשמל בעיקר בתקופת החורף כאשר יש גם אביזרים שנועדו למנוע את הבלאי שלו כמו למשל מסנן אבנית. עם זאת יש אביזר אחד שיעזור לנו דווקא בשלב ההתקנה והוא מעמד לדוד שמש. מהו בדיוק ולמה הוא כל כך חשוב? ואיך אפשר להשיג אותו?
 
 

מהו מעמד לדוד שמש?

 
מעמד לדוד שמש הוא אחד מהאביזרים הכי פשוטים ולא מתוחכמים שתראו. הוא יכול להגיע בכמה צורות ובכמה סגנונות אך לרוב הוא יהיה עשוי מפלדה חזקה או מברזל. הוא אמור בסופו של דבר לאפשר הנחה בטוחה ויציבה של דוד השמש על שטח הגג כאשר ההנחה הזו לא תמיד מובנת מאליו. לעתים יש גג בטון שטוח שאפשר להסתפק במעמד יחסית נמוך ולעתים יש צורך במעמד גבוה יותר שיתאים לחיסכון במקום או להתמודדות עם תנאי שטח מסובכים.
 
 
 
מעמד לדוד שמש
 
 
 
 

למה דודי שמש צריכים מעמד?

 
הצורך במעמד לדוד שמש נוצר משתי סיבות: הסיבה הראשונה היא היכולת להציב אותו בבטחה בתנאי השטח. לעתים יש גגות משופעים כמו למשל גגות רעפים, שעליהם אי אפשר להתקין את דוד השמש בצורה טובה. דוד השמש יכול להיות בעייתי מאוד בגגות מסוג זה כאשר כל שבר קטן במעמד יכול לגרום לדוד לצנוח ואפילו לגרום למוות של מי שנמצא מתחת. המעמד מונע את הסיכון הזה על ידי קיבוע חזק אל הגג. הסיבה השנייה היא שאי אפשר להניח את דוד השמש לחלוטין על הרצפה כי יש צורך לחבר אליו צינורות ניקוז בחלק התחתון ולכן יש צורך במרווח מהרצפה.
 

איך מתקינים את המעמד בצורה נכונה?

 
התקנת מעמד לדוד שמש היא חלק עיקרי מההתקנה ואתם לא יכולים מן הסתם לבצע זאת לבד. אתם כן יכולים לבחור את המעמד שמתאים לכם לפי היתרונות והעמידות שלו אך בפועל המעמד הוא נגזרת של שטח ההתקנה, ולכן מתקינים מקצועיים ימליצו לכם מה יתאים יותר ומה יתאים פחות. ההתקנה צריכה להיות מתאימה לתנאי השטח כאשר יש מעמדים לדוד שמש שמתאימים להתקנה של הדוד השכיבה ויש מעמדים שמתאימים להתקנה אנכית שלו. בסופו של דבר זה פחות שיקול שלכם אלא שיקול של המתקינים ולרוב המעמד גם ייכלל במחיר של דוד השמש ומחיר ההתקנה.

מעמד שמש איכותי ויציב תוכלו למצוא אצל חברת – שביט דודי שמש וחשמל.
לכן צרו איתנו קשר עוד היום למידע נוסף והזמנת שירות!