מערכת סולארית

 
 
מערכת סולרית
 
מה שיפה ומועיל בשמש הוא היותה זמינה לכל בני האדם באשר הם. בעצם הימצאותה במקומה הקבוע, אומרת לנו השמש, בשפת הטבע הפשוטה, ללא מילים: אני כאן בשבילכם, זמינה ומזומנת. נצלו אותי לטובת כל האנושות, הפיקו ממני חשמל ויצרו באמצעותי אנרגיה. אני בלתי נדלית, בלתי נלאית ובלתי מתכלה (היסטוריה של דודי שמש).

דודי שמש, המאפשרים ניצול אנרגיה סולארית לחימום מים, הם חלופה מצוינת מכל בחינה. זוהי חלופה זמינה, חסכונית, נקייה וידידותית. באמצעות התקנת דוד שמש וקולטנים על גגות בתים, ניתן להפיק את כל האנרגיה הדרושה לחימום המים בביתכם הפרטי. כאשר מתכוונים לרכוש דוד שמש, יש להתאימו לכמות האנשים בבית ולשימושים השונים. אם לדוגמה יש בביתכם ג'קוזי, נדרש דוד גדול יותר מאשר זה המומלץ לשני אנשים בלבד, אשר השימוש שלהם במים הוא רק לצרכים הבסיסיים.

 

הקפידו על קניית דודי שמש הנושאים תווי תקן:

 
תו תקן הוא תו איכות, אשר היעדרו עלול לחשוף את הדוד שלכם, בין היתר, לתהליכי קורוזיה מואצים, בגלל אי ציפויו בשכבת אמייל פנימית כנדרש מהתקן. מכון התקנים סימן ומספר את תו התקן, המחייב יצרני דודי שמש, בסימן ת"י 579.

לא רק תו תקן איכות נדרש לפעילות מיטבית של דוד שמש. יש חשיבות גם לסוג הצנרת – ברזל או נחושת (הנחושת רגישה וצוברת אבנית וקרח).