נזילה בדוד

 
דוד השמש יכול להיות עשיר בבעיות שונות אך אחת הבעיות הנפוצות והמעצבנות ביותר היא הנזילה. הנזילה יכולה להיגרם ממספר גורמים שונים והבשורה הטובה היא שאתם יכולים לבדוק את הגורם גם בעצמכם. בכל מקרה לטיפול מקצועי אין אפשרות אחרת מלבד קריאה לטכנאי.
 
 

בעיית הנזילה

 
דוד שמש נוזל הוא אחד מהמצבים הכי מעצבנים שיכולים לקרות. כשדוד השמש נוזל, למעשה אתם מצד אחד לא יכולים ליהנות ממים חמים בבית כי המים יוצאים ומורידים את הטמפרטורה כך שיהיה לכם מזל אם המים לא יהיו קרים לגמרי, ומצד שני המים עצמם מתבזבזים וחשבון המים שלכם צפוי להיות גדול בסוף החודש. יחד עם זאת, הנזילה יכולה ליצור שלולית בגג שתסכן גם את הרצפה, אפילו אם עברה איטום איכותי ומקצועי, וגם את המתקנים השונים שנמצאים בקרבתו.
 
 
 
 
 
 
 

מה עושים כשהדוד נוזל?

 
השלב הראשון הוא להבין האם באמת הדוד נוזל ולמרות שזה יכול להיות החשד הראשוני שלכם, יכול להיות שלא זאת הבעיה. הבעיה מתחילה כאשר אין מים חמים במקלחת ולאחר מכן מוטב לבדוק האם אין מים חמים רק במקלחת או שבכל הבית הבעיה קיימת. אם הבעיה קיימת בכל הבית כמובן שיש בעיה בדוד עצמו ולא בעיה נקודתית בצנרת ספציפית יותר. השלב הבא יהיה לעלות לגג ולהבין האם יש סימנים לנזילה, כאשר אתם תראו אותה בבירור בדמות שלולית באחת מהחיבורים השונים של הדוד.
 

סימני נזילה

 
את הסימנים לנזילה קשה לראות ללא עלייה לגג כיוון שאם יש לכם שכבת איטום איכותית ששומרת על גג ביתכם, כנראה שלא תשימו לב לסימני קילוף ובטח לא בטווח כה קצר. עם זאת, עלייה לגג הבית תסביר לכם טוב יותר לא רק האם יש נזילה אלא גם היכן הנזילה. הנזילה יכולה להיות מדוד השמש עצמו, היא יכולה להיות מהצינור עצמו ואולי גם מהחיבורים. כמו כן, יש את המיכל ויש את קולט השמש ונזילה מכל אחד מהם תכלול פתרון אחר. במידה ומדובר בנזילה מהחיבורים, תוכלו לנסות לחזק אותם בעצמכם, אך אם מדובר בצינור יש להחליפו כמו גם נזילה מהמיכל עצמו.
 

מהיכן הגיעה הנזילה בדוד?

 
  • נזילות מדוד שמש יכולות להופיע סתם כך ביום מן הימים אך לא מדובר בקסם, או יותר נכון בכישוף, אלא בנזקי הזמן. הצינור והחיבורים יכולים להתיישן מאוד וככל שתבחרו דוד שמש פחות איכותי, כך יש סיכוי שהבעיה הזו תהיה בשלב מוקדם יותר.
  • אל תשכחו שהדוד עומד חשוף לשמש במשך כל ימי חייו ובסופו של דבר השמש יכולה לפגוע בצינורות, אפילו אם מדובר על דוד איכותי. גם דוד איכותי אחרי שנים רבות יסבול מבעיות שונות, כאשר החלודה בסופו של דבר תופיע יחד עם קילוף שכבות ההגנה.
  • עוד בעיה שיכולה לגרום לנזילה הם תנאי מזג האוויר. רוחות קשות יכולות להפיל את דוד השמש או לפגוע בקולט השמש, ברד יכול לפגוע בצינורות או בחיבורים ולעתים גם הגשם יכול להוסיף להצטברות החלודה ולבעייתיות בכל אחד מהחלקים.
 
 

צריך לקרוא לטכנאי מומחה

 
טכנאי דודי שמש יהיה בעל המקצוע היחיד שיוכל לעזור לכם בבעיה הזו. במידה ויש לכם ידע וניסיון בטיפול בנזילות מדוד השמש אז תוכלו לבצע זאת לבד, אך בכל מצב אחר המלאכה הזו אינה יכולה להתבצע באופן עצמאי. מומלץ לבחון היטב מהי מקצועיותו ואמינותו של הטכנאי שמגיע אל ביתכם כדי שלא תתמודדו עם טכנאי לא אמין שגובה מכם מחיר גבוה ולמעשה לא מטפל בבעיה בצורה מושלמת, כאשר מוטב לבחון את ההמלצות שיש עליו ברחבי האינטרנט.