מניעת נזקים בהתקנת דוד שמש

 
 
התקנת דוד השמש היא חשובה ביותר, וצריך לוודא שהיא מתבצעת נכון אין בית מודרני במדינת ישראל שיכול להרשות לעצמו שלא להחזיק בדוד שמש פעיל ותקין. למעט מגדלים רבי קומות בהם הדבר הוא במקרים מסוימים בלתי אפשרי, בכל בית חדש שנבנה או משופץ בישראל מותקנים דודי שמש שתפקידם הוא פשוט, חשוב ובסיסי ביותר – חימום מים. בניגוד לדודי החשמל הבזבזניים המבוססים על חימום חשמלי גרידא, דוד השמש מבוסס בראש ובראשונה על קולטני שמש שאוגרים חום מקרני השמש ומנצלים אותו לחימום המים – כך שבמשך מרבית ימי השנה המים בבית מתחממים במהירות וללא התערבת חשמלית. לכן ההתקנה היא חשובה כל כך בתהליך הבנייה והשיפוץ של הבית, או במקרים מסוימים אחריו – וחשוב להכיר את תהליך ההתקנה הזה היטב ולהבין גם מה הם הנזקים הפוטנציאליים שיכולים להיגרם כתוצאה מהתקנת דוד שמש.
 
נזקים בהתקנת דוד שמש
 

מהם הנזקים העיקריים שיכולה לגרום התקנה של דוד שמש?

 
• נזק לגג הרעפים – התקנה של דודי שמש על גבי גגות רעפים היא התקנה מסובכת יותר מההתקנה הרגילה של דוד השמש, ואחת הסיבות העיקריות לכך היא העדינות היחסית של גג הרעפים והנזק שיכול להיגרם לו כתוצאה מההתקנה. מאחר וקולטני השמש מותקנים בצמוד אליו, ויש צורך בהתקנה של מתקני הנשיאה של מכל המים ושל הקולטנים בין הרעפים ובתשתית הגג שתחתיהם – יכול להיגרם נזק לרעפים, שיוביל לשבירה וכך גם לבעיית איטום ובידוד של גג הרעפים.

• נזק לאיטום הגג – בדומה לכך, גם בגגות שאינם גגות רעפים יכול להיגרם נזק כללי לתשתית הגג הבסיסית. בכל גג באשר הוא, מתחת לשכבה העליונה ביותר ישנה שכבה של איטום, וכאשר מחזקים את הדוד ואת הקולטנים לגג שכבה זו למעשה מאבדת מהאיטום המוחלט שלה, כך שנוצרת מגרעת מסוימת באיטום הגג. רק כאשר מבצעים את העבודה בצורה מקצועית עוד לפני האיטום, או בחידוש של האיטום סביב הדוד לאחר העבודה – מבטיחים את מניעת המצב הזה.

• נזק לדודים סמוכים – כאמור, לעתים ישנו צורך להתקין דודי שמש לאחר שתשתית הגג והבניין כבר קיימת, ולכן לעתים נצטרך להתקין אותו בסמוך לדודים קיימים. במצב כזה, התקנת הצנרת, הקולטנים ומכל המים יכולה לגרום לנזק לדודים הסמוכים אם לא נהיה זהירים, וחשוב לדעת כיצד למנוע את הנזק הזה ולבצע את העבודה המקצועית ביותר שלא תשפיע כלל על הדודים האחרים שעל הגג – הן מבחינה פיזית, הן מבחינה חשמלית והן מבחינה החיבור לתשתית הצנרת.
 

בכדי לוודא שתהליך ההתקנה הוא מקצועי ובטוח – פנו לשביט דודי שמש

 
 
 
שביט דודי שמש מבצעים התקנות ותיקונים בדודים מכל הסוגים, ובכדי למנוע את הנזקים שיכולים להיגרם בהתקנת הדוד עוד לפני שהם קורים – אתם צריכים שירות ברמה שלנו, שיודע מה הם הסיכונים ויודע כיצד להתמודד עם כל אחד מהם בצורה הנכונה ביותר.