פלאנג לדוד שמש

 
ככל הנראה שמעתם את הביטוי פלאנג' לדוד שמש בעבר אך יכול להיות שגם אתם כמו רבים אחרים שקעתם בבלבול בין כל החלקים. פלאנג', גוף חימום, תרמוסטט, צלחת לדוד שמש, אפשר להבין מדוע זה כל כך קל להתבלבל אך המאמר הזה ישים סוף לבלבול ויסביר לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת לגביו.
 

מהו פלאנג' לדוד השמש ואיפה הוא נמצא?

 
 
פלאנג לדוד שמש הוא למעשה שם נרדף לצלחת דוד שמש ועליו מותקנים שני חלקים חשובים בו: גוף החימום והתרמוסטט. למעשה הפלאנג' הוא מתקן שמתחבר אל דוד השמש בחלקו התחתון ואפשר להבריג אותו ועל ידי כך לתקן אותו או את אחד החלקים שעליו, או להחליף אותם או את כולו. אמנם החיבור של הפלאנג לדוד השמש הוא נקודת תורפה במערכת כולה אך אם ההחלפה שלו מתבצעת בצורה מקצועית ומדובר על דוד איכותי מחברה אמינה אין לכם כל סיבה לדאגה. הפלאנג' למעשה נמצא גם בדודי חשמל ולא רק בדודי שמש שכן הוא זה שאחראי על החימום החשמלי.
 
 
 
פלאנג לדוד שמש
 
 
 
 

למה צריך פלאנג' לדוד שמש?

 
הפלאנג' הוא למעשה בין החלקים החשובים ביותר מכל האביזרים לדוד שמש שאמור לחמם את המים בעת שהשמש לא עושה זאת. לא תמיד יש שמש חזקה ויש סיכוי טוב שהשמש בסופו של דבר תיעלם בין העננים, ואז זה הזמן להפעיל את החימום החשמלי. צריך לזכור כי אמנם גוף החימום הוא זה שמחמם את המים אך התרמוסטט הוא זה שמווסת את החימום וכשמים מגיעים לטמפ' הגבוהה המספקת הוא עוצר את פעולת גוף החימום כדי למנוע נזק למערכת וכמובן סיכון לכוויות. כך למעשה הפלאנג' הוא חלק חשוב מאוד בפעולת הדוד במשך כל ימות השנה ובלעדיו הדוד לא היה יכול לספק מקלחת נעימה וחמה.
 

האם הפלאנג' יכול להיהרס ומדוע?

 
פלאנג לדוד שמש הוא אמנם חלק חזק ואיכותי וזה בעיקר בגלל החשיבות שלו, אך למעשה הוא מהחלקים שנהרסים הכי הרבה מכל המכלול וזה קורה בעיקר בגלל השחיקה הטבעית שלו בשימוש המאסיבי בו. בתקופת החורף הפלאנג עובד הרבה יותר מכל חלק אחר וכך למעשה נוצרת אבנית רבה שיכולה לפגוע בפעילות של גוף החימום. כמו כן, האיטום בין הפלאנג' לדוד יכול להיפגע ואז יש צורך בתיקון מקצועי, כמו כן הרס של התרמוסטט או קצר במערכת שנגרם מאחד מהחלקים שלו. כל אלו יכולים לקבל תיקון מקצועי רק עם טכנאי דודי שמש.

למידע נוסף בנושא צרו קשר עם חברת שביט דודי שמש ונשמח לעמוד לרשותכם.