תחזוקת הדוד לפני החורף

 
 
תחזוקת הדוד לפני החורף
 
לפני שמתחיל החורף, אנו צריכים להכין את עצמנו אליו. הכנה זו איננה דורשת מאיתנו רק להוציא בגדים ארוכים מהארונות או להחזיר את תנור החימום למקומו המסורתי בסלון ביתנו, אלא גם לבדוק שדוד השמש שלנו עובד בצורה תקינה, אחרת איך נהנה מאמבטיות חמות בחורף? במאמר זה ננסה להסביר כיצד דואגים לדוד השמש, בטרם מתחיל החורף.

דוד שמש הוא התומך שלנו בימים קרים. מי שלא דואג לדוד השמש לו בקיץ, יסבול כבר בסתיו, שלא לדבר על החורף. הדאגה לדודים צריכה להיעשות על-פי הכללים, כפי שיסבירו לנו אנשי המקצוע, שמהם רכשנו דודי שמש, והם שהתקינו לנו אותו. דוד שמש חייב לקבל את הטיפול שלו בקיץ, כדי שיעבוד היטב בחורף.
 

ניקיון

 
במכל המים של דוד השמש נשארים לא פעם מים מלוכלכים. יש להוציא אותם משם, וכמו כן לנקות את האבנית שהצטברה במכל. בנוסף לכך, יש לנקות את קולט השמש מאבק, מעלים וכדומה. לאחר מכן, נוכל לבדוק את חיבור הצינורות, והאם אכן לא נגרם להם שום נזק עם הזמן. חשוב לבדוק שאין נזילות של מים מהצינורות, ושניתן להתקין שסתום ביטחון, שמונע נזילה של מים, ושמאפשר לו לשחרר לחץ בעת הצורך.

מלבד הניקיון והתחזוקה הכללית של דוד השמש, ניתן גם לשמור עליו באמצעות התקנת אביזרים נלווים, כגון: מכשיר המונע אבנית, וסת לחום מים שמגביל את הטמפרטורה של המים וכפי שציינתי, ניתן להתקין שסתום ביטחון, שימנע את נזילת המים. את כל ההתקנות והניקיונות יש לבצע בעזרת איש החברה שהתקינה לכם את דוד השמש, על-מנת שזה ייעשה באופן מקצועי.

דוד שמש הוא מכשיר עדין מאוד, שעומד בתנאים לא קלים. עליכם לזכור שהוא נמצא על גג בית (לעיתים בבוידעם) ושהוא סובל את הרוחות, הסערות או את השמש החזקה בימי הקיץ. על כן, החיזוקים שלו צריכים להיות חזקים. יש לוודא שהוא אכן חזק, ולא נמצא במצב שהוא יכול להישבר או לצאת ממקומו. כמובן שיש לוודא שיש בידיכם את האחריות עליו, על-מנת שלא תצטרכו לשלם על תיקונים והוצאות נוספות.