תיקון דודי שמש

 
 
תיקון דודי שמש
 
בטח לא פעם קרה לכם שחזרתם עייפים ומזיעים מהעבודה, לאחר שבמשך כל היום רק חלמתם על המקלחת הקרירה, שאתם עומדים לעשות בביתכם. ואז רק, בעת חזרתכם הביתה, הופתעתם לגלות שדוד השמש שלכם אינו תקין.
תיקון דוד השמש נעשה בדרך-כלל על-ידי החברה אשר אצלה רכשתם, במקרה שזה עדיין במסגרת האחריות. תיקונים של דודי השמש ניתנים להיעשות גם דרך טכנאי או אינסטלטור מומחה.

אחת החברות אשר מספקות תיקון דודי שמש היא שביט דודי שמש – חבר מקצועית וותיקה בתחום, אשר באמתחתה מאות תיקונים ברחבי הארץ. עם מוניטין לא מתווכחים!
 

איך יודעים מתי שיש צורך לתקן את דוד השמש?

 
השמש זרחה היום במלוא עוצמתה אך המים קרים? או שפשוט לוקח למים זמן רב מדי להתחמם? בכל המקרים שצוינו, רצוי מאוד לפנות לשירות תיקון דוד שמש, כדי שתוכלו לחזור ליהנות ממקלחות חמימות. סימנים בולטים לדוד שמש לא תקין הם נזילות ורטיבות, קצרים חשמליים לא מוסברים או היעדר מים חמים למרות הפעלה ממושכת של הדוד. קיים מגוון של סיבות שיכולות לגרום להיווצרות תקלות בדוד השמש. לכן, נמליץ שלא תנסו לפתור את התקלה באמצעות מערכת הכלים הביתית, כיוון שבמקרה הטוב כנראה שלא תשפרו את המצב (בהעדר הכשרה מתאימה) ובמקרה הגרוע יותר תגרמו להצפת הדירה כולה. איש מקצוע בעל ניסיון יוכל לאבחן את מקור הבעיה בצורה המהירה והנכונה ביותר, ולספק לה פתרון מתאים ויעיל. קיימות תקלות נפוצות יותר או פחות, שיגרמו לצורך בתיקון דוד שמש, ולכל אחת מהן דרך טיפול מעט שונה.
 

מהן הסיבות הנפוצות לתיקון דוד שמש?

 
 
 
  • נזילות ורטיבות- נזילת מים יכולה להתרחש הן מהצנרת והן מהדוד עצמו. חלקי הצנרת המחברים בין הדוד לקולט יכולים להיות לא תקינים ולכן לגרום לנזילה מסוג אחד. במקרה זה, עליכם להזמין טכנאי לתיקון דוד שמש שיטפל או יחליף את הצנרת התקולה. בנוסף, הדוד עצמו יכול להוות את מוקד הדליפה, במיוחד אם הוא ישן או שמעטה הדוד לא אטום כראוי. במידה ודוד השמש פועל כבר מעל ל-10 שנים, נאלץ, בצער רב, להספיד אותו ברוב המקרים ולהחליף אותו באחד חדיש יותר. אם הדוד חדש יותר ועדיין גורם לנזילה, מומלץ להזמין איש מקצוע שיתקן את הפגם בו.
  • גוף חימום תקול- בקטגוריה זו, הכרתכם את הדוד היא מילת המפתח. אם לתחושתכם, לוקח לדוד זמן רב יותר לחמם מים מאשר לוקח לו בשגרה, או שהמים פשוט לא מגיעים לטמפרטורות אליהן אתם מורגלים, כנראה שקיימת תקלה בגוף החימום. טכנאי לתיקון דוד שמש יחליף את גוף החימום ובמקרה הצורך אף יחליף את הפלאנץ' כולו.
  • הצטברות אבנית שגורמת לסתימת הקולט- אם השמש זרחה וציפיתם להיכנס למלקחת חמימה, אך המציאות לא פגשה ציפיות אלו, יתכן שאבנית הצטברה על הקולט וגרמה לסתימתו. במקרים כאלו, יעילות המערכת הסולארית כולה תרד פי עשרות מונים. מומלץ במצב זה לבצע שטיפה או אף להחליף את הקולט, ולנצל את ההזדמנות להתקנת מגן אבנית למערכת הסולארית.
 

חיסכון בעזרת דוד שמש

 
במשך כל החיים הבוגרים שלנו, כאשר אנו אחראים על התקציב שלנו, אנו מנסים לחסוך בהוצאות, על מנת להקל על עצמנו מבחינה כלכלית. חיסכון בהוצאות מאפשר לנו לחסוך כסף לימים קשים, וכמובן לבזבז אותו על דברים שונים שאנו אוהבים. להפתעתנו, אנו יכולים לחסוך בצורות שונות, גם במקומות שלא נראה שאנו יכולים לחסוך בהם.

דודי שמש הם אחת הדוגמאות לחיסכון שכזה. דודים המנצלים את אנרגיית השמש באמצעות קולטי שמש שמאפשרים לנו ליהנות ממים חמים בחורף, ולמעשה תפקידם הוא לעזור לנו לחסוך בצורות שונות – באנרגיה, בחשמל ובמים. באמצעות דוד שמש טוב, ניתן בקלות להגיע לחיסכון כלכלי עצום, אשר גם אם הוא לא תמיד מדיד מבחינה כספית. אם ניקח בית שיש בו דודי שמש ובית שאין בו דודי שמש, נראה הבדלים רבים בהוצאות של שני הבתים.
דוד שמש חוסך באופן ניכר באנרגיה. מאחר שהוא פועל באמצעות השמש ומנצל את האנרגיה שלה לחימום המים, הוא למעשה מאפשר חיסכון באנרגיה, בדלק ובחשמל. דודי השמש שיש בתוכם גוף חימום, מאפשרים אף חיסכון גדול יותר, במיוחד לעומת דוד חשמלי, אשר עובד על חשמל, מה שאומר כמובן, שהוא מבזבז לנו כסף רב.

דוד השמש יכול לחסוך במים. מאחר שמרגע הדלקתו ועד לרגע שהמים מתחממים, לא נפתח את הברז, כדי להמתין שהמים יתחממו – אזי יש גם חיסכון במים. על מנת להגביר את החיסכון, ניתן להתקין טיימר, וכך הדוד יידלק בשעות מסוימות שבהן המים יהיו חמים. כך לא נצטרך לפתוח את הברז בשעות שהמים קרים.

לסיכום, דודי שמש יכולים לחסוך כסף באופן ניכר. ניתן כמובן לחסוך יותר, אם נרכוש דוד שמש בנפח המתאים לצרכים שלנו, אם נדליק אותו רק בשעות הנדרשות, קרי שעות שבהן המים אכן יכולים להיות קרים, ואם נזכור שכמות המים החמים בדוד מוגבלת, מה שאומר, שלא ניתן להתקלח בלי הפסקה, קרי כמה מקלחות שאנו רוצים, אלא באופן מדוד.
 

איך אדע שאני בוחר בשירות תיקון דוד שמש המתאים לי ביותר?

 
 
תיקון דוד לקוי ולא מקצועי יכול להוביל למגוון תופעות לא נעימות, כמו קצרים חוזרים או הצפה ורטיבות. לכן, מומלץ לבחור בטכנאי מקצועי ואמין, שעבר הכשרה מתאימה בנושא. שביט דודי שמש היא חברה בעלת ניסיון, שתוכל להגיע תוך זמן קצר ולפתור את התקלה בדוד השמש במהירות ויעילות.
 
 
 
תיקון דוד שמש