073-7580123

מספר מקשר הסבר

איך מתקינים דוד שמש?

דוד חשמל

דוד שמש נשען על חום השמש המחמם את המים, באמצעות קולטני שמש שמותקנים לצדו. בגדול, תהליך חימום המים מתחיל מקולטני השמש, אשר נראים כמו יריעות מרובעות בצבע שחור המותקנים בזווית מול השמש על גג הבניין בד"כ.

הקולטנים מרכבים מבסיס שחור, צינור הובלת מים קרים, צינור הובלת מים חמים וצינורות בין לבין שבהם מתחממים המים. ככלל, המים עולים מצינור המים הקרים לצינורות המסועפים באמצעות אנרגיית החום ומשם מובלים בצינור אל עבר הדוד.

חשוב לציין שקיימים בישראל דוודים "משולבים" כלומר, כאלה אשר נשענים על חימום קולטנים בקיץ ועל חימום חשמלי בחורף. בכל מקרה, מומלץ להתקין קולטנים על הגג כדי שימשו את הדוד בכל מקרה, על מנת שתוכלו לנצל את אנרגיית השמש.

יתרונות דוד השמש

  • חיסכון בחשמל
  • מיקום הדוד על הגג, בשונה מדוד חשמל אשר מותקן פעמים רבות בבית ותופס מקום בחדר הרחצה
  • ניצול יעיל של אנרגיה שאנו מקבלים בחינם

יתרונות דוד השמש

למרות שהתקנת דודי שמש בישראל הפך למציאות קיימת במרבית הבניינים בישראל, עדיין קיימים אזורים עם בניינים וותיקים שבהם אין מספיק. חשוב להבין, כי אפילו החוק בישראל דורש פעמים רבות הסכמה של כלל הדיירים להתקנה, במידה ואין מקום או שיש צורך בהזזת עצמים על הגג. בנוסף, לא ניתן להתקין דוד שמש על גגות רעועים, או משופעים מדי, ועל כך יש להיוועץ עם מומחה.

האם חשבתם גם על הקולטנים?

קולטנים בדוד שמש הינם חלק בלתי נפרד מהדוד עצמו, וכן הם צריכים להיות מתאימים לתפוקת הדוד, או לגודלו. אגב, הזכרנו קודם את המקום לדוד, אולם שימו לב שצריך להיות גם מקום לקולטנים, שיכולים לתפוס לא מעט מקום על הגג.

טיפים לבחירה נכונה של דוד שמש:

  • השקיעו במחקר מקדים – בייחוד אם אתם מתקינים דוד שמש מ-0 על גג הבניין, קחו לעצמכם זמן והקדישו אותו לבדיקות אודות המיקום על הגג וכמות המים הדרושה על ידי בני המשפחה. כמו כן, חשוב להשקיע גם במחקר מקדים אודות אופן התקנת הדוד על הגג, שכם לעיתים קיימות כמה אופציות שיכולות לסייע לכם.
  • שימו לב להתאמת הקולטנים לדוד השמש – כאמור, על הקולטנים להתאים לדוד השמש מבחינת התפוקה, אולם עליהם להתאים גם מבחינות נוספות. חשוב מאוד להיוועץ עם אנשי מקצוע אשר יודעים כיצד להתקין קולטני שמש המותאמים מראש לסוג הדוד שבחרתם.
  • חשבו עם עצמכם האם תרצו לבחור דוד עצמאית ומתקינים בנפרד, או שתרצו לרכוש דוד + התקנה – אם אין לכם ניסיון בתחום, וודאי שהאופציה השנייה היא העדיפה, שכן כמו בכל תחום אחר, גם בעולם הדודים קיימות התמחויות שונות שרצוי להתחשב בהן.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בדף צרו קשר

דילוג לתוכן