דוד חשמל מקצר

 
כשיש קצר בבית, התחושה הראשונית היא של בהלה, אולי אפשר לומר פאניקה בזעיר אנפין, אך לאחר מכן אנו מתחילים בחיפושים אחר מקור הבעיה. אם הדלקתם את דוד החשמל שלכם ככל הנראה הוא המקור לבעיה, אך מה בדיוק הבעיה בו וכיצד אפשר לפתור אותה? אנו בשביט דודי שמש כאן כדי להסביר, לאבחן ולתקן!
 

למה דוד החשמל מקצר?

 
 
בין כל התקלות בדודי חשמל, קצר בדוד החשמל היא בין הנפוצות ביותר שיש. אם גם לכם דוד החשמל קיצר את מערכת החשמל הביתית אין לכם מה להרגיש אשמים כי ככל הנראה זו לא טעות שאתם ביצעתם אלא פשוט התיישנות של אחד החלקים שבו. למרות שנדמה שהבעיה די פשוטה הרי שהיא יכולה להיות דווקא די מגוונת. יכול להיות שזה התרמוסטט שקיצר את המערכת, יכול להיות שזה גוף החימום, אולי זה החיווט החשמלי ואולי משהו במפסק עצמו בכלל לא בסדר. תוכלו להדליק את המפסק שוב ושוב כדי לנסות לגלות את הבעיה אך בכל מקרה טכנאי יצטרך לטפל בה בעצמו.
 
 
 
דוד חשמל מקצר
 
 
 
 

מה הבעיה עם גוף החימום?

 
גוף החימום הוא החלק הכי חשוב בדוד החשמל. ללא גוף החימום הרי שדוד החשמל שלכם הוא בסך הכול עוד מיכל מים חסר תועלת שאין בו כל שימוש. גוף החימום נמצא בחלק התחתון של דוד החשמל והוא יכול להיות מוחלף יחסית בקלות אם כי רק על ידי אנשים בעלי ידע וניסיון מקצועי. גוף החימום יכול להישחק אחרי שנים רבות של שימוש כאשר צריך לזכור שאורך החיים של גופי חימום בכל מקרה אינו גבוה מידי. אם אתם מדליקים את המפסק של דוד החשמל ובאופן מיידי או אחרי כמה שניות יש קצר חשמלי בבית, ככל הנראה מדובר בגוף החימום שמקצר את המערכת כולה.
 

אם הקצר מגיע אחרי דקות ספורות?

 
ברגע שאתם מדליקים את המפסק החשמלי אתם למעשה מפעילים את גוף החימום שמתחיל לחמם את המים, ולכן אם דוד חשמל מקצר אין ספק שזהו גוף החימום שעושה את הבעיה. עם זאת, לעתים הקצר החשמלי מופיע אחרי 15 או 20 דקות ואז נשאלת השאלה מי גרם לו? אם היה זה גוף החימום הרי שזה מעט מוזר, כי הוא כבר פעל 20 דקות ברצף באין מפריע. במקרה זה, לא גוף החימום הוא שעשה את הקצר החשמלי אלא התרמוסטט. התרמוסטט נמצא מחוץ לגוף החימום והוא נכנס לפעולה כאשר המים כבר חמים, לרוב אחרי 15 עד 20 דקות. אם בזמן זה היה קצר, פה בעיה.
 

מה ההשלכות של הבעיה וממה היא נוצרת?

 
גם בעיה בגוף החימום וגם בעיה בתרמוסטט לרוב יגיעו בעקבות שימוש רב שכבר גרם לבלאי בהם. אם החלפתם את החלקים הללו לא מזמן הרי שאתם יכולים להפעיל את האחריות שהייתם אמורים לקבל , ובכל להימנע מתיקון או החלפה נוספת שלהם בעלות שיכולה להיות כמה מאות שקלים. ההשלכות של בעיות אלו חמורות מאוד כיוון שהלכה למעשה אי אפשר להשתמש בדוד כלל. במידה והבעיה היא בתרמוסטט המים יהיו חמים למחצה, אולי מספיק כדי להתקלח ואפילו בצורה איכותית אך לא מדובר על איכות חיים תקינה כשהחשמל בבית קופץ בכל פעם מחדש.

 

איך מטפלים בבעיה?

 
כדי לטפל בבעיה של דוד חשמל מקצר יש להזמין טכנאי דודי חשמל שיבחן אותה בעיניו המקצועיות ובמידת הצורך יחליף את החלק הבעייתי. הטכנאי חייב לספק לכם אחריות וכמובן הסברים מלאים, בוודאי לפני שהוא מחליט על דרך הטיפול ובטח על החלפת חלק מסוים. אנו בשביט דודי שמש כאן לשירותכם גם לטיפול בבעיה הזו, ואתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום ואנו נהיה בדרך אליכם!
 
קצר בדוד חשמל