דוד חשמל 80 ליטר

 
זהו אחד מהדודים הכי קטנים. למי הוא יהיה טוב? האם הוא יכול להיות חסכוני ומשתלם יותר גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך? זה הזמן להבין את כל הפרטים עליו כדי לדעת כיצד לבחור נכון.

דוד חשמל 80 ליטר הוא אחד מדודי החשמל הכי מוכרים שיש. בגלל שדוד קטן יותר מתחמם מהר יותר. באופן כללי גם דודי שמש משתמשים באנרגיה חשמלית כדי לחמם את המים ולכן כאשר הדוד יהיה קטן יותר המים יתחממו מהר יותר.

 

מה עלויות השימוש בדוד?

 
 
כדי לחמם כמות מסוימת של מים יש צורך להשקיע כמות מסוימת של אנרגיה חשמלית. הבעיה היא שכדי לחמם את המים כך שיהיו מספקים למקלחת יש צורך לחמם את כל הדוד, כי כמובן שהטמפ' מתפזרת שווה בשווה בכל המים שבתוך המיכל כולו. לכן ככל שהמיכל יהיה קטן יותר החימום יהיה גם מהיר וגם זול יותר מה שלא קר יספק חיסכון כלכלי אלא גם יספק מקלחת נוחה יותר בגלל הזמן המועט שתצטרכו לחכות. חימום של דוד חשמל בנפח 80 ליטר יכול להיות במשך 10-15 דקות והוא יעלה לכם בין 2 ועד 5 שקלים לכל היותר.
 
 
 
דוד חשמל 80 ליטר
 
 
 
 
 

למי מתאים דוד חשמל בנפח זה?

 
דוד של 80 ליטר הוא קטן מאוד והוא יכול להתאים בעיקר לדירות רווקים, לדירות של זוגות ללא ילדים או מקסימום עם ילד אחד וכן הלאה. מקלחת ממוצעת של אדם בוגר לוקחת בין 30 עד 40 ליטרים של מים, כמובן מים חמים אם כי לא ברמה הכי גבוהה. לכן כדי להתקלח עם דוד חשמל 80 ליטר המקלחת תהיה מוגבלת לשני אנשים בלבד אלא אם הם מתקלחים יחד או מהר יותר מהממוצע. כמו כן דוד זה ניתן לחימום שני אם זו תהיה בעיה כי הרי הוא מתחמם מהר, או פשוט להשאיר אותו דולק במהלך המקלחת. לכן הוא מתאים בעיקר לדירות שכורות, בעיקר אלו שהתקנת דוד שמש לא אפשרית.
 
 
 

למי הוא לא כל כך יתאים?

 
דוד חשמל לא יתאים לבתים פרטיים או לבתים שיש להם אפשרות להתקין דוד שמש שיהיה עדיף כמעט בכל פרמטר על פני דוד חשמלי, אולי מלבד הקנייה הראשונית שתהיה יקרה יותר אם כי היא חסכונית יותר בהמשך וכך הפערים מתקזזים.

 

מה התחזוקה שנדרשת בו?

 
התחזוקה של דוד זה תהיה פשוטה יחסית, אין לו קולט שמש והמערכת עצמה פשוטה מאוד ביחס למערכות אחרות שיהיו מורכבות יותר. התחזוקה שנדרשת לדוד חשמל, ועוד דוד קטן שלא פועל בהיקף גדול, תסתכם בבדיקת של הצנרת ושל גוף החימום שלו לעתים רחוקות מאוד.