073-7580123

מספר מקשר הסבר

דוד מקצר

גוף חימום לדוד

דוד שמש מקצר או קצר בדוד חשמל?
דודי שמש ודודי חשמל הם אמנם המצאה נהדרת אולם לעיתים גם בהם מופיעות תקלות. חלק מהתקלות הללו יכולות לגרום לקצר חשמלי או להקפצת אחד או יותר מהפיוזים של החשמל בבית. מה עושים במקרים כאלו? מדוע הדוד משפיע על החשמל בבית?

אתרו את מקור התקלה

קצר חשמלי, בייחוד בחודשי החורף, יכול להיות גם קצת מפחיד אם הוא קורה בלילה וגם מאכזב במיוחד אם כל החשמל לא עובד וקשה לחמם את הבית. במקרים של קצר חשמלי או קפיצה של פיוז בארון החשמל, חשוב לאתר את מקור התקלה. אנו דנים במקרים של תקלות קצר בדוד שמש או קצר בדוד חשמל , שלעיתים יכולות להוביל לבעיות ברשת החשמל של הבית. בכדי לוודא שזו אכן הבעיה, סגרו את המפסק החשמלי של הדוד באופן ידני ונסו להרים את החשמל בבית. בצורה כזו תוכלו לבודד מה באמת מקור הבעיה, לפני שאתם רצים להזמין טכנאי דודים על מנת להחליף דוד או לתקן חלקים מהדוד שברשותכם.

סיבות נפוצות לתקלה חשמלית בדוד ופתרונות

ראשית, חשוב להבין כי בכל דוד ישנו מרכיב חשמלי. ישנם דודי חשמל שבהם המרכיב החשמלי הוא העיקרי בתהליך חימום המים שבמיכל אולם גם בדוד שמש ישנו גוף חימום המחובר לחשמל ויכול לחמם את המים בצורה טובה גם בימים שאין שמש בחוץ ואי אפשר להשתמש בקולטי השמש שעל הגג בכדי לאגור אנרגיה סולארית לחימום המים שבמיכל. באופן עקרוני ניתן לומר שלרוב תקלות בגוף החימום או בתרמוסטט של דוד יבואו לידי ביטוי דווקא לא בקצר חשמלי אלא בחימום לא יעיל של המים שבדוד. רוב הקצרים החשמליים שמקורם מדודי שמש נובעים מנזילת מים כלשהי בדוד עצמו או בצנרת שגרמה לקפיצת החשמל בחלק מהבית או בבית כולו. אך כמובן שאין לשכוח שיש מקרים שבהם הבעיה היא לא נזילה אלא דווקא גוף החימום או חלק אחר של הדוד.

אז מה עושים אם הבוילר מקצר? ובכן, קוראים לאיש מקצוע על מנת שיבחן מקרוב את הבעיה. במידה והבעיה היא בחלק מסוים של הדוד כמו גוף החימום, הרי שניתן להחליף אותו יחסית בקלות, במהירות ובזול עם חלק חלופי אחר. בהקשר זה כדאי לציין כי רוב התקלות הללו נובעות פשוט מהצטברות של אבנית על גבי חלקי הדוד. מסיבה זו, ניקוי יסודי של הדוד על כלל חלקיו הוא שלב הכרחי בתהליך החלפת החלק ותיקון התקלה של הדוד. במידה והקצר החשמלי נבע דווקא מנזילה, יש לבחון מקרוב את הצינורות מתוך הדוד ועד להגעת המים אל הברזים הביתיים במטרה לאתר מקום ספציפי של תקלה. לעיתים תקלות כאלו הן מסובכות ודורשות החלפה של חלק מהצנרת, אולם לעיתים מדובר רק בנזילה קלה מהפלאנג' או מברז כלשהו, ובמקרה כזה תיקון התקלה הוא שוב יחסית פשוט ומהיר וכולל החלפה של החלקים הבעייתיים ווידוא איטום מלא של כל חלקי המערכת.

פנו לאנשי המקצוע הנכונים לתיקון התקלה

תקלות בדודי שמש יכולות להיות תקלות קטנות שניתן לפתור בזול ובמהירות על ידי החלפת חלקים וניקוי של הדוד עצמו וסביבתו. אולם תקלות קטנות שאינן מטופלות, יכולות להפוך לאורך זמן לתקלות מסיביות ומסובכות הרבה יותר לתיקון. בכל מקרה של תקלה בדוד, צרו קשר בהקדם עם אנשי המקצוע המעולים שלנו בשביט דודי שמש וחשמל. אנחנו נשמח לתת לכם שירות מצוין, הכולל הגעה מהירה אל בית הלקוח, אבחון מדויק ומקצועי של מקור התקלה ותיקון התקלה על ידי החלפת חלקים, ניקוי או פעולות יותר דרסטיות. כל זאת, בשירות אדיב ונעים ובמחיר משתלם במיוחד.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בדף צרו קשר

דילוג לתוכן