הדוד לא מחמם - סיבות ופתרונות

 
אף אחד לא רוצה לסבול מדוד שמש או חשמל שלא מחממים את המים. בסופו של דבר מה שמניע אותנו אחרי יום עבודה קשה וארוך להמשיך לבצע עוד פעולות חשובות, היא המקלחת החמה שמהווה חיץ ביניהם. העבודה יכולה להתיש מאוד אך אחרי מקלחת חמה אתם תהיו כמו חדשים, אך יכול להיות שהיא תהפוך להיות קרה באמצע ויכול להיות שעוד מההתחלה. אם הדוד לא מחמם יש צורך לטפל באופן מיידי.

 

נזילה

 
 
זאת אחת הבעיות הנפוצות ביותר ויכול להיות שהיא זו שגורמת לכך שיש בעיות בחימום. המים החמים מגיעים אל דוד החשמל ישירות מהמיכל עצמו שבו כמובן בחלק התחתון נמצא גוף החימום, אך יכול להיות שהצנרת שמזרימה את המים הללו אל הברז נוזלת. אם מדובר בדוד שמש יכול להיות שהמערכת תסבול מבעיה דומה אך במצב כזה יכול להיות שהנזילה תהיה דווקא מהצנרת שבין קולט השמש אל הדוד. לכן חשוב לבדוק אותה יחד עם בדיקה נוספת שתבהיר מה הבעיה.

 
 

גוף החימום התקלקל

 
 
יכול להיות שגוף החימום עצמו לא תקין. אם מדובר בדוד חשמל להרי שהוא יצא מכלל פעולה ויש צורך להחליף את גוף החימום, או רק את התרמוסטט שגם הוא יכול להיות בעייתי. אם מדובר בדוד השמש יכול להיות שגוף החימום התקלקל אך קולט השמש עדיין יכול לחמם את המים ואז הבעיה תהיה בעיקר בחודשי החורף. כמו כן יש סיכוי שגוף החימום לא נהרס לחלוטין אלא פשוט פועל בצורה הרבה פחות טובה מה שפוגע במהירות של חימום המים.

 
הדוד לא מחמם
 

הצטברות אבנית

 
לפעמים גוף החימום נהרס בגלל שהוא מחליד, כולל אלו שנמצאים בקומקום החשמלי שלכם או במכונת הטיגון שלכם. עם זאת יש בעיה הרבה יותר נפוצה והיא האבנית שמצטברת עליו. האבנית יכולה להיווצר בעיקר כאשר יש מים רותחים, מה שגורם ליונים לשקוע ולהצטבר בצורה של אבנים קטנות הלוא זוהי האבנית המוכרת שיש לנו גם בצנרות אחרות סתם כך בגלל נזקי הזמן. כאשר יש אבנית רבה יש סיכוי טוב שהמים לא יחוממו כראוי כי גוף החימום יהיה מכוסה לגמרי ושטח הפנים שלו עם המים יקטן.

 

איך אפשר לתקן את הדוד?

 
התיקון יכול להיות פשוט מאוד למרות שהבעיה תחילה תיראה לכם גדולה. במקרה הכי גרוע יהיה צורך להחליף את הדוד כי הוא מיושן מאוד והחלפה של חלק אחד לא בטוח תעזור. מצד שני רוב הבעיות יסתכמו בגוף חימום שדורש החלפה או אפילו רק ניקוי אבנית ובמקרה הכי פשוט, החלפה ש צינור כי הוא נוזל.