073-7580123

מספר מקשר הסבר

החלפת גוף חימום בדוד חשמל

החלפת גוף חימום בדוד חשמל

גוף חימום הוא אחד המרכיבים החשובים ביותר בדוד החשמל, לכן צריך לדעת כיצד לזהות סימנים מוקדמים לבעיות ובמידת הצורך גם לבצע החלפה שלו. במאמר הבא נרחיב על כך ונסביר עם מי להתייעץ בכל מקרה של דילמה או התלבטות.

דוד חשמל אמור לשמש כסוג של גיבוי לדוד שמש. בעוד דוד שמש סופג את האנרגיה מהשמש ומעביר אותה דרך קולטים ייעודיים על מנת לחמם את המים, דוד החשמל פועל על מקור אנרגיה אחר. כפועל יוצא מכך, הדרך של דוד חשמל לחמם את המים היא להפעיל גוף חימום. עם זאת, גם גוף החימום עלול להתקלקל ובמקרים כאלה צריך לחפש את הסיבות.

באופן עקרוני, כל מערכת של דוד שמש מורכבת ממכל שבתוכו נמצאים המים, קולטי שמש שהתפקיד שלהם הוא כאמור לקלוט את האנרגיה הסולארית. בניגוד לשאר המרכיבים, גוף החימום הוא זה שאחראי לחמם את המים בצורה חשמלית בימים שבהם אין שמש. לאחר שגוף החשמל מחמם את המים, הם עוברים דרך הצנרת לתשתית הביתית.

איך יודעים שצריך להחליף גוף חימום?

התשובה לשאלה זאת היא פשוטה מאוד. ברגע שאתם מדליקים את מתג החשמל של הדוד והמים נשארים קרים – רוב הסיכויים שהסיבה לכך היא שגוף החימום התקלקל. במקרה כזה יש לעשות החלפה של הגוף המחמם בדוד שמש, ולוודא שלאחר ההחלפה המים אכן מתחממים.

האם ניתן לבצע החלפת גוף חימום בדוד באופן עצמאי?

יש דודים בהם ניתן להחליף את גוף החימום באופן עצמאי, אולם על מנת להבטיח פעולה תקינה של הדוד – עדיף להיעזר בטכנאי מוסמך. טכנאי מקצועי יוכל לבדוק האם באמת מדובר בגוף חימום שהתקלקל, לאבחן האם הגוף מקצר או נשרף וכמובן – להחליף אותו באחד חדש.

איך מחליפים גוף חימום בדוד חשמל?

הדרך להתמודד עם תקלות שונות של גוף חימום בדוד חשמל היא לזהות אותן כמה שיותר מוקדם. בשביל להשיג את המטרה הזו, צריך לדעת את הדברים הבאים על הדוד:

  • פלאנג' – דוד חשמל שלא מחמם את המים עלול לסבול מתקלה בגוף החימום או בפלאנג'. הפלאנג' הוא אוגן שעליו מורכבים התרמוסטט וגוף החימום, לכן החלפה שלו יכולה לפתור את הבעיה. אם החלפת הפלאנג' לא פותרת את הבעיה, ייתכן ויש מקום להחליף את כל התרמוסטט או כמובן את גוף החימום עצמו.
  • הוראות בטיחות – חשוב מאוד לשמור על הוראות הבטיחות במהלך החלפת גוף חימום בדוד חשמל. ראשית, יש לבצע את העבודה על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בכך ומציגים תעודות רלוונטיות. שנית, צריך לנתק את זרם החשמל כי העבודה כוללת החלפה והתעסקות עם מגעים חשמליים שבאים במגע עם מים. חוץ מזה, צריך לסגור את שיבר המים הראשי.
  • כלי עבודה – האופן שבו מבצעים החלפת גוף חימום בדוד חשמל מבוסס על מברג רגיל, טסטר, מפתח ראצ'ט ופלייר דק. חוץ מזה, צריך לארגן מראש גוף חימום חדש שמתאים לדוד הספציפי שבו מתכוונים להתקין אותו.

סדר פעולות להחלפת גוף חימום

אחרי שמזהים שהתקלה היא מגוף החימום ולא מהפלאנג' או מהתרמוסטט, אפשר לבצע את ההחלפה שלו. בשלב הראשון, מנתקים את החשמל לדוד מלוח החשמל של הבית או מהמתג הראשי. זה גם השלב שבו נעזרים בטסטר על מנת לשמור על הבטיחות וגם הרגע שבו צריך להרחיק מאזור העבודה ילדים, חיות מחמד או עוברים ושבים.

בשלב הבא מנתקים את המים ולאחר מכן מפרקים את גוף החימום הישן כדי להרכיב במקומו את גוף החימום החדש. כאן, הדגש הוא על פירוק מכסה הפלסטיק שאמור להגן על החלקים וניתן לעשות את זה באמצעות שחרור של שלושה ברגים שנמצאים בתחתית שלו. לאחר שמסיימים להסיר את החלק הרלוונטי, אפשר כבר לראות את התרמוסטט ואת החלק החיצוני של גוף החימום – ואז גם לפרק את כל חיבורי החשמל ואת כבל ההארקה.

בסוף, מוציאים את התרמוסטט מגוף החימום, מפרקים את גוף החימום, מרוקנים את הדוד ומכניסים את גוף החימום החדש למקומו. אחרי שמוודאים שאין נזילות מים, עוברים לשלב האחרון שהוא חיבור כבלי החשמל והחזרת החשמל. לכל אורך הדרך, יש להקפיד על הנחיות הזהירות ועל כללי הבטיחות.

שביט דודי שמש וחשמל לשירותכם

שביט דודי שמש וחשמל מספקת שירותי החלפת גוף חימום לדוד שמש. השירות ניתן על ידי טכנאים מוסמכים ומנוסים בלבד, אשר יגיעו אליכם, יאבחנו בצורה מדויקת את הבעיה ואם יגלו שאכן מדובר בגוף חימום לא תקין – יבצעו החלפה שלו באחד חדש.

לאחר ההחלפה יוודאו כי גוף החימום הקצר לא מקצר ולא גורם לתקלה אחרת, ויבקשו כי תדליקו את הדוד, תחכו קצת ותעדכנו אותם האם המים מתחממים. אם בכל זאת ההחלפה לא עזרה – יגיע שוב טכנאי מטעמנו כדי לבדוק את הדוד ולאבחן את הבעיה.

אז למה דווקא שביט?

✔️ בגלל המקצועיות – אנו מעסיקים טכנאים מוסמכים המתמחים בתחום של החלפות גופי חימום בדודי שמש ויכולים לאבחן את הבעיה ולבצע את ההחלפה בצורה מקצועית ויעילה.

✔️ בגלל הזמינות – אנחנו זמינים לשירותכם ונשמח להגיע אליכם במהירות האפשרית, כדי שתוכלו לחזור להתקלח כמה שיותר מהר במים חמים.

✔️ בגלל המחירים – אנו מבצעים החלפה של הגוף המחמם בתוך הדוד שמש במחירים הוגנים השווים לכל כיס.

✔️ בגלל האחריות – עבור כל החלפה תקבלו תעודת אחריות, אשר תבטיח שבכל מקרה של בעיה נוספת – יהיה לכם ממי לקבל שירות.
לקבלת מידע נוסף ולהזמנת טכנאי לצורך החלפת גוף חימום בדוד שמש במחיר שווה צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ונשמח לעמוד לשירותכם.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בדף צרו קשר

דילוג לתוכן