החלפת דוד שמש

 
 
החלפת דוד שמש
 

חמישה דגשים לפני שמחליפים את הדוד

 
אם דוד השמש ישן מאד ולא מתפקד, לא כדאי לתקנו. במקרה כזה עדיף וגם משתלם יותר להחליפו בחדש. כאשר אתם שוקלים החלפת דוד שמש חדש, יש לקחת בחשבון מספר גורמים:

  • חשוב שהדוד אותו אתם רוכשים, יהיה בעל תו תקן ואישור ממכון התקנים.
  • יש לבחור את הדוד המתאים לצרכים שלכם מבחינת הגודל. בשוק מצויים גדלים שונים. אין לבחור דוד גדול מדי, מה שיגרום לבזבוז מים מיותר, וכמובן לא קטן מדי, אשר לא יספק את כל הנחוץ לכם מבחינת מים חמים.
  • התקנת הדוד היא עניין למקצוענים. הצבת המכל והקולטים חייבת להיות נכונה – הדוד חייב להיות אנכי, ועל קולטי השמש להיות בזווית של 45 מעלות בכיוון הנכון, לקליטת שמש אופטימלית. חשוב שהמרחק בין דוד השמש לקולטים לא יעלה על 5 מטר.
  • דוד השמש חייב להיות מצויד בשסתום בטחון, המונע היווצרות לחץ גדול מדי בתוכו ונזילת מים ממנו.
  • רצוי ומומלץ להתקין מערכת סינון מים המונעת אבנית בדוד. היווצרות האבנית מקצרת את חיי הדוד ועלולה לגרום לקצרים.

 
 
 

התקנה מקצועית לאחר החלפת הדוד

 
חשוב שהחברה שמבצעת את התקנת דוד השמש, תהיה מקצוענית ואמינה. התקנה נכונה מייעלת כאמור את פעולת דוד השמש. בנוסף לכך, חשוב שהדוד יהיה מעוגן היטב על הגג, כדי למנוע נזק לגג ולדוד עצמו. לאחר התקנת דוד השמש יש לבדוק את הגג, לוודא שהוא אטום, שהדוד מעוגן עליו היטב ושרעפיו, אם יש כאלה, שלמים.

הרכבת דוד שמש היא עבודה משולבת של מומחים בתחום האינסטלציה והחשמל. סביבת העבודה הגבוהה דורשת תנאי בטיחות נוקשים. חברת שביט דודי שמש וחשמל מאגדת בתוכה את החברות המומחה בע"מ ומיטל דודי שמש וחשמל בע"מ. שילוב זה מבטיח לכם שאנשינו הם האנשים המקצוענים, המיומנים והמתאימים ביותר לייעוץ בנושא דוד השמש שלכם ולהתקנתו.