073-7580123

מספר מקשר הסבר

החלפת דוד שמש

החלפת דוד שמש

איך אדע שצריך להחליף את הדוד שמש?

ישנם כמה סימנים שיכולים להעיד בפניכם שיש צורך לבצע החלפת דוד שמש:

  1. במידה ואיש מקצוע ממליץ על החלפת גוף החימום בדוד ולא ניתן לעשות זאת בעקבות התיישנות חומרי הדוד עצמו.
  2. במידה ואתם שמים לב שדוד השמש מתחיל לשנות את צבעו, להעלות עובש או להתפרק בחלקים מסוימים.
  3. במידה והבחנתם בנזילה שמקורה בגוף הדוד אשר השפיע על ציפוי הדוד. במקרים אלו, יהיה יותר משתלם להחליף את הדוד עצמו מאשר לתקן את הנזק
  4. במידה והדוד נמצא אצלכם כבר למעלה מעשר שנים.
  5. במידה והדוד עבר מספר תיקונים בתקופת זמן קצרה שלא הצליחו להחזיר אותו לתפקודו המלא.

חמישה דגשים לפני שמחליפים את הדוד

אם דוד השמש ישן מאד ולא מתפקד, לא כדאי לתקנו. במקרה כזה עדיף וגם משתלם יותר להחליפו בחדש. כאשר אתם שוקלים החלפת דוד שמש חדש, יש לקחת בחשבון מספר גורמים:

  • חשוב שהדוד אותו אתם רוכשים, יהיה בעל תו תקן ואישור ממכון התקנים.
  • יש לבחור את הדוד המתאים לצרכים שלכם מבחינת הגודל. בשוק מצויים גדלים שונים. אין לבחור דוד גדול מדי, מה שיגרום לבזבוז מים מיותר, וכמובן לא קטן מדי, אשר לא יספק את כל הנחוץ לכם מבחינת מים חמים.
  • התקנת הדוד היא עניין למקצוענים. הצבת המכל והקולטים חייבת להיות נכונה – הדוד חייב להיות אנכי, ועל קולטי השמש להיות בזווית של 45 מעלות בכיוון הנכון, לקליטת שמש אופטימלית. חשוב שהמרחק בין דוד השמש לקולטים לא יעלה על 5 מטר.
  • דוד השמש חייב להיות מצויד בשסתום בטחון, המונע היווצרות לחץ גדול מדי בתוכו ונזילת מים ממנו.
  • רצוי ומומלץ להתקין מערכת סינון מים המונעת אבנית בדוד. היווצרות האבנית מקצרת את חיי הדוד ועלולה לגרום לקצרים.

התקנה מקצועית לאחר החלפת הדוד

חשוב שהחברה שמבצעת את התקנת דוד השמש, תהיה מקצוענית ואמינה. התקנה נכונה מייעלת כאמור את פעולת דוד השמש. בנוסף לכך, חשוב שהדוד יהיה מעוגן היטב על הגג, כדי למנוע נזק לגג ולדוד עצמו. לאחר התקנת דוד השמש יש לבדוק את הגג, לוודא שהוא אטום, שהדוד מעוגן עליו היטב ושרעפיו, אם יש כאלה, שלמים.

הרכבת דוד שמש היא עבודה משולבת של מומחים בתחום האינסטלציה והחשמל. סביבת העבודה הגבוהה דורשת תנאי בטיחות נוקשים. חברת שביט דודי שמש וחשמל מאגדת בתוכה את החברות המומחה בע"מ ומיטל דודי שמש וחשמל בע"מ. שילוב זה מבטיח לכם שאנשינו הם האנשים המקצוענים, המיומנים והמתאימים ביותר לייעוץ בנושא דוד השמש שלכם ולהתקנתו.

שאלות בנושא החלפת דוד שמש:

בכדי לבצע החלפת דוד שמש, ראשית יהיה עלינו להוריד את הדוד הישן ולנתק אותו ממקומו. לאחר שביצענו זאת, תוך שווידאנו שהעבודה נעשתה בצורה מקצועית ולא פגעה בתשתיות, נוכל לחבר את הדוד החדש. יהיה עלינו להרים את דוד השמש לגג ולהתקין אותו בצורה המתאימה. יהיה ניתן להתחיל ולהשתמש בדוד מיד בסיום העבודות.

בנוגע למחירים עצמם, חשוב להכיר את כל המאפיינים שמרכיבים אותם. ראשית, נפח הדוד משפיע בצורה משמעותית על המחיר. מדובר במחשבה די הגיונית – ככל שנפח הדוד גדול יותר והוא יכול להשפיע על כמויות מים גדולות יותר כך ההתקנה שלו יכולה להיות יותר מורכבת. לכן, ההחלפה של דודי שמש גדולים יותר תהיה יקרה יותר. בנוסף, גם למותג הדודים יש השפעה על המחיר. אנשים מעדיפים מותגים מסוימים, מה שעלול להעלות את המחיר שלהם. במידה ויהיה צורך להחליף דוד שמש במיקום בעייתי או מסוכן על הגג תיאלצו לשלם מחיר גבוהה יותר מזה שהייתם משלמים לו הוא היה מותקן בכל מקום אחר.

אכן ניתן למנוע או לפחות לדחות בצורה משמעותית את הצורך בהחלפת דוד שמש באמצעות תחזוקה וטיפול קבוע בדוד. בעזרת ניקיון תקופתי, החלפה נכונה של מגני האבנית וטיפוח קולט השמש ניתן להנות מדוד השמש הקיים לתקופת זמן ארוכה. עם זאת, חשוב לזכור כי בסופו של היום מדובר במוצר בעל אורך חיי מדף מסוים, כך שסופו להגיע לקיצו. לכן, חשוב גם לפקוח עין ולהחליף אותו בזמן הנכון על מנת שתוכלו להנות ממים חמים בכל יום מחדש.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בדף צרו קשר

דילוג לתוכן