073-7580123

מספר מקשר הסבר

התקנת דודי שמש

שטיפת קולטי שמש

בארץ שיש בה כל כך הרבה שמש ברוב ימות השנה זה מובן מאליו לנצל את אנרגיית השמש על מנת להתקין דודי שמש. זה הדבר הבסיסי ביותר שיכולים לעשות גם כדי לחסוך בחשמל וגם כדי לנצל את האנרגיה הזמינה והזולה הזאת בצורה חינמית כדי ליהנות ממים חמים לא רק בבתים אלא גם בתעשייה, במשרדים ובכלל. כל דוד שמש חייב להיות מחובר לחשמל, משום שלא תמיד השמש זורחת ויש להתכונן לכך, ובגלל זה התקנת דודי שמש חייבת להיעשות רק על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומוכשרים לכך בעלי תעודות מקצועיות, ביטוח והבטחת אחריות.

התקנת דודי שמש

רק איש מקצוע רשאי להתקין את הדוד

לא כל אחד יכול בעצמו לבצע התקנת דודי שמש, זוהי לא משימה פשוטה ולכן יש צורך להבין בתחום ולדעת לטפל בכל תקלה אשר עלולה לצוץ. ההתקנה מתבצעת בדרך כלל ע"י טכנאי או חשמלאי מוסמך אשר עבר קורס וקיבל אישור ממשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. לפני שאתם מבצעים תיקון או התקנת דודי שמש בביתכם, דרשו מהמתקין להציג בפניכם את תעודתו.

רק איש מקצוע יכול לבצע את התקנת הדוד, בכל עבודה בחיים הדבר החשוב ביותר היא בטיחות. בטיחות הינה שמירה על חיינו כעובדים, אך לא פחות חשוב מכך, שמירה על מי שמקבל מאיתנו שירות. עבודה שנעשית ללא שמירה על כללי הבטיחות, יכולה לפגוע קשות הן בנו, כעושי העבודה, והן במי שקיבל מאיתנו שירות. בשביל להמחיש זאת, ניקח לדוגמה התקנה של דודי שמש.

התקנת דוד היא בדרך כלל התקנה לא מסובכת, אך היא נעשית במקומות שיכולים להיות מסוכנים. כידוע, דודי שמש מותקנים על גג הבית, בין שזה גג רעפים ובין שזה גג שטוח. בכל מקרה, עבודה מסוג זה דורשת הקפדה ותשומת לב לכל פרט ופרט, בשביל שלא יהיה מצב שבו נצטרך להתמודד עם דברים שאין לנו שליטה עליהם.

כאנשי מקצוע, בטיחות בעת התקנת דודי שמש צריכה להיות א'-ב' בשבילנו. יש לעלות על הגג בצורה זהירה, לדאוג ששום דבר לא יפריע לנו בדרך, לעמוד בצורה זהירה ואם ניתן, להיות קשורים למוט או לכל דבר אחר חזק על הגג, בשביל שלא יקרה לנו כלום אם נחליק. כמובן שיש להצטייד גם בקסדה על הראש ולנעול נעליים נוחות.

כחברה בעלת אנשי מקצוע איכותיים, עלינו לדאוג גם לבטיחות הלקוחות שלנו. בעקבות זאת, נדאג שדוד השמש מותקן בצורה נכונה, נבדוק היטב את החיזוקים שלו על הגג, נעמיד אותו בזווית הנכונה (הקולט צריך להיות בזווית של 45 מעלות), נבדוק שכל הצינורות מחוברים היטב ושאין מהם נזילה ונבדוק שאין פגיעה במערכת החשמל ושאין סיכוי להיווצרות קצר או כל דבר אחר, שיכול לגרום נזק לבית ולדיירים בו.

לסמוך על איש המקצוע שלכם

חשוב לדעת בדיוק מי האיש שבא להתקין דודי שמש אצלכם משום שהוא גם זה שבוחר למענכם את דוד השמש שלכם. אתם לא חייבים להיות מומחים גדולים בכל מה שקשור לדודים אבל רצוי לדעת לפחות שאת המרכיבים השונים יש לבחור לפי התאמה לגג שלכם ולצרכים שלכם. סוג הדוד משנה מאוד משום בוחרים אותו לא רק לפי גודלו והאם הוא מתאים לגודל המשפחה שלכם, אלא גם לפי סוג הדוד ומה הוא מצופה. רצוי תמיד לבחור את הדוד החדיש ביותר שמכיל חומרים מתקדמים משום שככל שהטכנולוגיה מתקדמת היא ממציאה חומרים עמידים ויציבים ביותר שמאריכים את חיי הדוד.

תיקונים וניקוי אבנית בדוד השמש שלכם

דוד שמש לא אמור להתבלות לפני עשר שנים אבל יש בעיה נוספת והיא המים הקשים בישראל, ולכן הצטברות אבנית היא בעיה שגורמת לפעמים לירידה ביעילות המחמם בדוד ולהצטברות אבנית על הקולטים. התקנת דוד שמש כוללת גם טיפול בדוד אחר כך לצורך תיקונים ולצורך ניקוי האבנית מהחלקים השונים, ולכן חשוב שמי שבא להתקין לכם דוד שמש הוא גם זה שיבוא לטפל בו כחלק מהאחריות וכחלק מהתחזוקה השוטפת שמאריכה את חיי הדוד ומבטיחה לכם חימום יעיל ומהיר בעלויות סבירות. ככל שהדוד צובר יורת אבנית וגוף החימום שלו מכוסה הוא יעיל פחות, מתאמץ ויכול גם לקצר את הדוד. מתקין הדוד שלכם הוא בדרך כלל גם מי שבא לתקן את התקלות ואם יש נזילה או פיצוץ בדוד רצוי להפעיל את האחריות של הדוד ובדיקתו על ידי המתקין המוסמך שלו.

בטיחות מעל הכל

הסיבה העיקרית שבגללה התקנת דודי שמש חייבת להיעשות על ידי מתקין מוסמך היא שמדובר בחשמל. השילוב בין מים וחשמל יכול להיות מסוכן גם כאשר עולים על הגג ויש דליפה ואולי חשיפה של גוף החימום ושל חיבורי החשמל. לכן, זה עלול לסכן לא רק אתכם כי אם גם כל שכן או איש מקצוע שעולה על הגג כדי לבצע עבודות שונות ועלול להיתקל בתוצאות ההתקנה הלא מוסמכת והלא מקצועית שעשו למענכם. כל נזילה שמקצרת את הדוד יכולה גם לנזול פנימה לתוך הגג והתקרה אם לא דאגתם לאיטום תקני וטוב ולכן יש נזקים שונים שיכולים לקרות מלבד סכנת התחשמלות ודוד שאינו עובד לשביעות רצונכם.

התקנה בטוחה ויציבה

כמו כן, אם יש לכם מבנה גג ייחודי ובעייתי מבחינת התקנה, חשוב מאוד להתקין דודי שמש בצורה תקנית ובטוחה. הסיבה העיקרית היא שדוד יכול ליפול ולהתגלגל מהגג אם אינו מותקן נכון ובצורה לא מקצועית, וזה עלול לגרום לא רק לנזק לרכוש שלכם אלא ממש לפגוע בנפש ולפצוע או להרוג עוברי אורח. זה קורה גם כאשר דוד שמש שאינו מחוזק לגג עלול לעוף ברוח ולכן חשוב מאוד לוודא שרק מתקין מוסמך שיודע מהי העבודה שלו עושה זאת.

איך להתקין דוד שמש נכון?

כאנשי מקצוע, עלינו להיות מודעים לשני רבדים בבטיחות:

1. הרובד האנושי – קרי הנזק שייגרם לדיירים או לביתם, שיכול להיות לא נעים.
2. הרובד המשפטי – עלינו לזכור שכל נזק שכזה, עלול להוביל לתביעה משפטית מצדם.

בטיחות אינה משחק – לא כשמדובר בהתקנת דוד שמש ולא כשמדובר בכל עניין מקצועי. על כן, עלינו להיות מודעים למעשינו, ולשמור על בטיחותנו בעת העבודה.

להתקנת דוד שמש במרכז במחיר משתלם חייגו אלינו עכשיו!

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בדף צרו קשר

דילוג לתוכן