073-7580123

מספר מקשר הסבר

ניקוי דוד שמש

מתקין דודים

כמו שחשוב לנקות את הבית מידי פעם ככה גם חשוב לנקות את דוד השמש. איזה חלק בדיוק צריך לנקות? כיצד אפשר לנקות אותו? ממה חשוב להיזהר ואלו סכנות קיימות במהלך הניקוי? אם אתם רוצים לדעת את כל הפרטים החשובים לגבי הניקוי שלו וגם את חשיבותו, תמשיכו לקרוא ואנו בשביט דודי שמש נספר לכם הכול מהכול! 

למה צריך לנקות את הדוד?

ניקוי דוד שמש יכול להישמע לכם מעט מוזר הרי בצנרת הדוד בין הקולט לבין מיכל דוד השמש תמיד זורמים מים, אז מה בדיוק יש לנקות? למעשה, יש נקודה אחת שאתם כנראה מפספסים וזו הצטברות האבנית. האבנית מצטברת גם במיכל דוד השמש על גוף החימום וגם בתוך הצנרת הקטנה של קולט השמש, וכך למעשה השאלה היא מתי האבנית תפגע בפעולת הדוד ולא אם היא תפגע. ניקוי הדוד חייב להתבצע לעתים רחוקות, זה יהיה ניקיון מספק, כאשר מומלץ פעם בכמה חודשים לדאוג להזמנת טכנאי דודים שינקה אותו באופן מקצועי. האם אפשרי לנקות אותו לבד?

ניקוי דוד שמש מאבנית

הניקוי מהאבנית יכול להתבצע בצורה עצמאית או בהזמנת בעלי מקצוע. היתרון של ניקיון עצמאי הוא שלכאורה חוסכים בהוצאות, אבל החסרונות ברורים: זה לא בטיחותי, לא תמיד יעיל וגם דורש השקעה מאסיבית של זמן. אז אם רוצים לדעת איך מנקים קולטים של דודי שמש ולא מוכנים להסתכן, הזמנת בעלי מקצוע ללא ספק תהיה עדיפה.

למה נוצרת אבנית?

התשובה לשאלה איך לנקות דוד שמש מאבנית תלויה במידה רבה באופן שבו היא נוצרת. אמנם מדובר על מקרים של ניקוי דוד שמש מאבנית שכבר הספיקה להצטבר, אבל כמובן שהמטרה היא למנוע מהאבנית לחזור בעתיד. בהקשר הזה, צריך לזכור שהאבנית נוצרת כאשר היונים המומסים במים שוקעים. בגלל שתהליך החימום גורם ליונים לשקוע, נוצרת אבנית שעלולה להופיע בכמויות גדולות בתוך מכל המים ובסביבת הדוד.

ניקיון עצמאי או קריאה לטכנאי דודים?

את דוד השמש שלכם יש לנקות בכמה שיטות ובכמה חלקים. ראשית, יש לנקות את גוף החימום מידי פעם ובהמשך המאמר גם נסביר מתי בדיוק חשוב לעשות זאת. גם את קולט השמש והצינורות הדקים שלו יש לנקות, כאשר יש לנקות אותו גם מאבק שהצטבר עליו, גם את החלקים הפנימיים שלו שמפריעים לקליטת קרני השמש על ידי הצינורות וגם את החלק הפנימי של הצינורות, כאשר יש צורך לשטוף את האבנית שהצטברה. ניקיון עצמאי אפשרי בעיקר לקולט השמש בחלקו החיצוני אך לניקיון פנימי שלו יש צורך לפרק את קולט השמש ולשטוף בלחץ עם חומרים שרק טכנאי דודים המתעסק בתיקון דודי שמש ויודע לפרקם ולהרכיבם יוכל לבצע.

מתי צריך לנקות את הדוד?

כמו שכבר אמרנו בפסקה הקודמת, ניקוי דוד שמש היא אחת הפעולות החשובות שיש לבצע כל כמה חודשים כדי לשמור עליו תקין. עם זאת, יש כמה מצבים בהם יש לנקות אותו באופן יותר דחוף וזאת כאשר הוא מגלה בעיה כלשהי בחימום המים. המים יכולים להתחמם בצורה לקויה ואתם תרגישו זאת גם כאשר החימום מתבצע עם קולט השמש וגם כאשר גוף החימום של הדוד מחמם אותו בימי החורף. כמובן שלפי סוג החימום תוכלו להבין איזה מהם הוא הבעייתי.

כל כמה זמן צריך לנקות את האבנית?

עוד היבט בתשובה לשאלה איך מנקים קולטים של דוד שמש תלוי במידה רבה בתדירות המומלצת. במילים אחרות, לא מספיק לדעת איך לנקות דוד שמש מאבנית בצורה חד פעמית – כי חייבים להקפיד על תחזוקה תקופתית. התדירות של ניקוי דוד שמש מאבנית מושפעת אם כן מהמיקום הספציפי שלו על הגג, מחשיפה לסוגים שונים של מים ומהאופן שבו משתמשים בו מבחינת מספר השעות שבהן הוא דלוק כל יום.

מדוע חשוב לשמור על הדוד נקי?

במידה ולא תנקו את הדוד מאבנית, לא רק שלא תקבלו מקלחת חמה אלא שהדוד ימשיך לצבור בלאי. הבלאי הזה יכול לאמץ את התרמוסטט ואת גוף החימום הרבה יותר ממה שהוא יכול לספק והבלאי יהיה הרבה יותר מהיר ויעלה לכם יותר בהמשך. מומלץ לא רק לנקות את הדוד אלא גם להתקין מסנן אבנית שימנע את חזרתן של הבעיות האלו בהמשך.

איך מנקים אבנית בדוד שמש עם חומרים מתאימים?

הסרת אבנית מתבצעת באמצעות יצירת סביבה חומצית. המטרה של יצירת סביבה חומצית היא להמיס מחדש את הגיר שנוצר על גבי גוף החימום של דוד השמש, אך ניתן להשיג אותה בכמה דרכים שונות. בתחום של ניקוי דוד שמש מאבנית, מדובר למשל על חומרי ניקיון מיוחדים שמכילים בתוכם מרכיבים חומצתיים. חומרים אלו עלולים לגרום נזק לגוף ולכן החשיפה אליהם חייבת להיות מבוקרת ולהתבצע עם ציוד מגן.

כמה עולה לנקות את הדוד מאבנית?

החדשות הטובות הן שלא חייבים לחרוג מתוך מסגרת התקציב בשביל לדעת איך מנקים קולטים של דוד שמש ומה עושים על מנת לחסוך בהוצאות. כיום למשל אפשר להבין איך לנקות דוד שמש מאבנית ללא מאמץ, על ידי התייעצות עם בעלי מקצוע שמגיעים מהתחום ומכירים אותו. העלות של ניקוי דוד שמש מאבנית אינה גבוהה ועומדת על כמה מאות שקלים בלבד. אם ממילא מזמינים בעלי מקצוע לתיקון של תקלות, אפשר לברר מולם איך מנקים אבנית בדוד שמש ולנצל את הביקור כדי לשלם פחות.

איך שומרים על הבטיחות במהלך הניקיון של דודי שמש מאבנית?

ניקיון כללי של דודי שמש מבוצע גם עבור הקולטים והפאנלים הסולאריים. עם זאת, יש הבדל בין האופן שבו מנקים את הקולטים ואת הפאנלים הסולאריים לבין האופן שבו מסירים את האבנית מגוף החימום. בשביל לנקות את הפאנלים הסולאריים למשל אכן אפשר לעלות לגג בצורה עצמאית, להשתמש במטלית לחה ולהיעזר בדלי מים. אבל כדי לנקות את הדוד מאבנית, חייבים לפתוח את התושבת התחתונה ולרוקן את כל המים מהדוד. זו כבר פעולה מסובכת יותר שאותה מבצעים רק עם בעלי מקצוע מיומנים.

ניקוי דוד שמש

מה קורה אם גוף החימום עטוף אבנית שלא ניתן לנקות?

למרבה הצער, אנשים שלא מקפידים על ניקוי דוד שמש מאבנית בתדירות המומלצת על ידי בעלי מקצוע עלולים למצוא את עצמם במצב שבו גוף החימום מלא באבנית והמים לא מתחממים. במקרים כאלה הניקוי החיצוני לא יעזור ושווה לשקול החלפה של כל מערכת החימום – או במילים אחרות הפלאנג' – עם אחריות לתקופה ארוכה.

מנקים את הדוד ומאריכים את ימיו!

חברת שביט מבצעת ניקוי דוד שמש יסודי, פנימי וחיצוני, של קולט השמש ושל המיכל. הניקוי יתבצע במהירות ובזמינות מלאה בשעות שנוחות לכם וכמובן במחירים הכי משתלמים, כמו כל השירותים שאנו מציעים לכל לקוחותינו. כל השירותים ניתנים באחריות מלאה וכך גם אתם יכולים להיות רגועים!

לניקוי דוד שמש מקצועי אתם כבר יודעים למי אתם צריכים לפנות. אנו כאן לשירותכם כדי להציע את השירות הכי מקצועי שאפשר אז צרו קשר עוד היום לשמוע פרטים נוספים!

ניקוי דוד שמש

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בדף צרו קשר

דילוג לתוכן