073-7580123

מספר מקשר הסבר

שטיפת קולטי שמש

שטיפת קולטי שמש

שטיפת קולט שמש – כדי ליהנות מהדוד לאורך שנים

אם אתם רוצים ליהנות מדוד שמש תקין שיוכל לשמש אתכם במשך שנים, אתם צריכים לתחזק גם את הקולטים.
אחת לשנה ובהתאם לצורך מומלץ מאוד לבצע שטיפה מקצועית של קולטי השמש, על מנת להסיר מהם כל חלקיק מזערי של לכלוך, של אבק ושל אבנית.
אנחנו מספקים שירותי שטיפה לכל סוגי הקולטים, ובעת הצורך נשמח לשלוח אליכם טכנאים מקצועיים ומנוסים.

להזמנת שטיפת קולטי שמש בסטנדרטים הגבוהים ביותר במחיר משתלם חייגו עכשיו:
073-7580123

למה צריך לשטוף את קולטי השמש?

כי קולטי השמש הם המתקנים אשר בהם מתחממים המים שנמצאים במערכת הסולארית שעל גג ביתכם. הם אחראיים על כמות האנרגיה שנכנסת לתוך המערכת הסולארית, וכתוצאה מכך גם על האפקטיביות של החימום. קולטים אלה מחוברים אל דוד השמש באמצעות צינורות ייעודיים. אם הדפנות של האחרונים חלודים או מלוכלכים, הרי שהחלודה והלכלוך עוברים עם המים אל הדוד שלכם. התוצאה היא לא רק שאתם עלולים להתקלח במים מלוכלכים, אלא גם שדפנות הדוד יהפכו חלודים ומלאים אבנית, מה שיגרום לכך שהדוד בשלב מסוים יפסיק לתפקד.

שטיפת קולטי שמש באופן עצמאי

באופן עקרוני ניתן לשטוף את הקולטים של דוד השמש גם באופן עצמאי, אך רק אנשי מקצוע יכולים לעשות זאת תוך כדי שמירה על רף גבוה של בטיחות. רף הבטיחות נובע משימוש בארגז כלים ייחודי, משילוב בין טכניקות מיוחדות לשטיפת קולטי שמש ומהיכרות עם סטנדרטים מחמירים של בקרת איכות.

קולטי השמש הם הרכיב העיקרי והמרכזי שנמצא בדודי שמש או חשמל ובמערכות המרה של אנרגיה סולארית (מה שניתן למצוא למשל בחוות הסולאריות). רכיב זה אמון למעשה על התהליך העיקרי והחשוב ביותר והוא תהליך המרת האנרגיה מאנרגיית אור לאנרגיית חום.
לכן חלק בעל משמעות כלכך גדולה לא מומלץ לשטוף לבד על מנת לא לגרום לנזק לקולטים או לעצמכם.
שטיפת קולטי שמש על ידי בעל מקצוע

תקלות נפוצות בקולטי השמש

התקלה הנפוצה ביותר בקולטי השמש נובעת מהצטברות של אבנית על גביי קולט השמש. האבנית מקורה במים המצויים במיכל המים של הדוד. בכל מקור מים אחר מצויה כמות אחרת של אבנית, כך שיש מקומות בארץ שהמים המצויים בהם רוויי אבנית ותקלת הצטברות האבנית בהם תהיה נפוצה וקשה יותר. למעשה, תקלה זו גורמת לקליטת שמש פחות טובה, לכן חימום המים יהיה פחות יעיל ואיטי הרבה יותר, מה שיגרום לסיכוי גבוה יותר להדלקת גוף החימום החשמלי ובכך לבזבוז של חשמל וכסף.

כמה עולה לשטוף קולט שמש?

עלויות שטיפת קולטי השמש משתנים מחברה לחברה, אך טווח המחירים עומד לערך על 250-250 שקלים. מומלץ לבחור בחברה מקצועית בעלת המלצות ואסמכתא מקצועית ולא להתפשר על איכות השטיפה. בחברת שביט דודי שמש תוכלו ליהנות משירות של מיטב אנשי המקצוע בתחום, טכנאים ברמה גבוהה הנותנים שירות מקצועי ואדיב כאחד במחירים אטרקטיביים. התפשרות ברמת השירות של מנקי קולטי השמש שלכם תוכל להיגמר בתקלה עוד יותר גרועה ואף בצורך להחליף אותו.

תיקון הצטברות האבנית על קולט השמש

התיקון של תקלה זו המצוינת לעיל הוא די פשוט למעשה. תיקון הצטברות האבנית מתבצע באמצעות שטיפת הקולט. השטיפה מתחילה בשטיפת הזכוכית מאבק ולאחר מכן שטיפה של הצנרת מחלודה, לכלוך ואבק.

איך מסייעת השטיפה?

שטיפת קולטי שמש באופן קבוע על ידי טכנאי מקצועי שמגיע למקום מביאה לכך שגם הקולטים עצמם וגם הדודים יהיו לאורך כל הזמן נקיים מחלודה ומשאר לכלוכים. כתוצאה מכך אתם תתקלחו במים נקיים, והדוד לא יהיה חשוף לתקלות רבות שיכולות להתרחש בגלל אותם חלודה ולכלוכים.

קולטי שמש נקיים יחסכו לכם כסף

מלבד האמור לעיל, יש לציין את היתרון הכלכלי של שירותי שטיפת קולטי שמש. זו הוצאה משתלמת לטווח ארוך, פשוט מפני שהיא חוסכת בחשמל. קולטי שמש יעילים מפעילים את הדוד ומעלים את הטמפרטורות באופן משמעותי. הם חוסכים את הצורך בהפעלה חשמלית של התרמוסטט ומגנים מפני צריכת אנרגיה עודפת.

דוד שמש 60 ליטר

איך מתבצעת השטיפה?

ראשית, יש לשטוף את הזכוכית מאבק, גם על מנת שהלכלוך לא יחדור אל הצנרת וגם על מנת שהקולטים יקלטו בצורה האופטימלית את קרני השמש. לאחר מכן יש לפתוח את שני הפקקים המצויים שם ולבצע שטיפה של הצנרת מחלודה, מלכלוך ומאבק.
השטיפה צריכה להיעשות באופן תקופתי על ידי איש מקצוע מוסמך ועדיף להימנע משטיפה עצמאית של קולט השמש על מנת למנוע ניקוב של דוד השמש בטעות או להימנע משטיפה שאינה יסודית דיה של הקולט.

שביט דודי שמש וחשמל לשירותכם

שביט דודי שמש וחשמל מספקת שירותי שטיפה יעילים ומקצועיים של קולטי השמש. השירות ניתן על ידי טכנאים מוסמכים ומנוסים, אשר יודעים את העבודה ויספקו לכם בסיומה תעודת אחריות מלאה – כל זה במחיר משתלם.

אפשר להזמין את השירות שלנו מהיום להיום, או לחילופין לתאם אותו לתאריך ספציפי בהתראה מיידית. שירות מהיר מונע מצב שבו הדוד לא קולט את השמש וכך מאפשר שמירה על איכות חיים גבוהה.

לקבלת מידע נוסף ולהזמנת שירותי שטיפת קולטי שמש צרו עמנו קשר טלפוני או דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.

לסיכום
אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי החשיבות והתדירות של שטיפת קולטי שמש. כדאי לקבל המלצות על חברות שעוסקות בתחום, לשמוע חוות דעת של לקוחות קודמים ובעיקר לעקוב אחר הביצועים לפני ואחרי השירות. זו דרך מצוינת להפוך את השטיפה לחלק בלתי נפרד מהתחזוקה השוטפת של המערכות הסולאריות. שטיפת הקולטים מוכיחה את עצמה והיא יעילה בעיקר במדינה עם מזג אוויר חם כמו ישראל.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בדף צרו קשר

דילוג לתוכן