073-7580123

מספר מקשר הסבר

תקלות בדוד חשמל

גוף חימום לדוד

דוד חשמל יכול להיות יעיל במיוחד ולמרות שהוא מבזבז לא מעט חשמל, אם תבחרו את הדוד הנכון ובגודל הנכון תופתעו לגלות עד כמה הוא משתלם. הבעיה היא שגם דודי החשמל לא חפים מתקלות והתקלות הללו יכולות להיות מעיקות למדי ולספק לכם לילה ללא מקלחת. אלו תקלות נפוצות ומה עושים איתן?

איך פועל דוד חשמל?

כדי להבין מהן התקלות הנפוצות בדודי חשמל שונים צריך להבין באופן בסיסי ביותר איך הם פועלים. כמו שהקומקום במטבח שלכם מחמם את המים כך בדיוק עובד דוד החשמל רק בגדול. ישנו גוף חימום שמחמם את המים מיד כשאתם מפעילים את הלחצן האדום והמפורסם, הבוילר, ולאחר כעשרים דקות ולעתים אף פחות המים כבר חמים ומוכנים לשימוש בכל הצנרת בבית ולא רק במקלחת. גוף החימום הוא זה שמחמם את המים, התרמוסטט הוא זה שקובע מהי הטמפרטורה שאחריה החימום וכמובן שהכול מתחבר למערכת החשמל דבר שיכול לגרור בעיות נוספות.

הדוד לא מחמם

ההתקלה הנפוצה ביותר בדודי החשמל היא שהדוד פשוט לא מחמם. בדקו האם יש בכלל חשמל בבית כי לעתים הבית כולו מכובה ואין שום סיבה שתשימו לב לכך שזו בעיה מערכתית. במידה ויש חשמל והדוד עצמו לא פועל, הגיע הזמן לשים לב האם הפקק קופץ או שהדוד פשוט לא נדלק. במידה והפקק קופץ, כנראה שמדובר בבעיה בחיווט, הרי איך שהדוד פועל הוא נכבה, דבר שמחייב אתכם לקרוא לחשמלאי שיטפל בבעיה.

תקלה בגוף החימום

גוף החימום הוא למעשה החלק הכי חשוב בדוד החשמל. מבין כל התקלות הרבות שיכולות לצוץ בדוד החשמל מדובר בתקלה הבעייתית ביותר שכן הדוד בכלל לא יחמם את המים, ולמעשה בתקלה זו לא יהיה מנוס מהחלפת גוף החימום ולעתים את הפלאנג' כולו. כיצד אפשר לזהות את התקלה? במידה ואתם מדליקים את דוד החשמל ואתם מבינים שהמים לא מתחממים, או שהם מתחממים בצורה מעטה או איטית מידי, אתם צריכים לקרוא לטכנאי דודי שמש וחשמל שיאבחן את הבעיה. יכול להיות שגוף החימום מקצר את מערכת החשמל וגם אז זה אומר שהחיווט לא תקין ויש להחליף אותו.

תקלה בתרמוסטט

תקלות בדוד חשמל יכולות להיות גם מאוד פשוטות לפתרון אפילו באופן עצמאי ואחת מהן היא תקלה בתרמוסטט. מהו בכלל התרמוסטט? מדובר על מתקן יחסית קטן שאמור לווסת את טמפרטורת המים כדי שהדוד יפסיק לחמם את המים כשמגיעים לטמפרטורה המתאימה, וזאת כדי שהמים לא יהיו בטמפרטורה גבוהה מידי שיכולה להיות מסוכנת ולגרום לכוויות. יכול להיות שהדלקת דוד החשמל מקצרת את מערכת החשמל בבית אך לא בטוח שזה גוף החימום אלא דווקא התרמוסטט. כיצד תדעו זאת? התרמוסטט מתחיל לפעול רק כאשר המים חמים, וזה אומר אחרי רבע שעה עד 20 דקות בממוצע. אם אחרי פרק זמן זה יש קצר, ככל הנראה שזה התרמוסטט. לעתים המים יהיו חמים פשוט השגרה שלכם תהפוך לנוראית כשכל פעם מחדש החשמל בבית יקפוץ וזה הזמן להחליף את התרמוסטט או לתקן אותו במידה וזה אפשרי.

נזילה מדוד החשמל

אמנם דוד חשמל פועל אך ורק על ידי אנרגיה חשמלית אך עדיין יש לו מיכל מים גדול והמיכל הזה יכול לנזול. למעשה, אם יש נזילה זו בעיה חמורה שכן אין אפשרות אחרת אלא להחליף את המיכל וזה אומר להחליף את הדוד כולו, אך לעתים הנזילה מגיעה דווקא מהחיבורים שלו או מאחד הצינורות. מבין תקלות בדודי חשמל זו אולי הפשוטה ביותר לגילוי עצמאי אפילו לחסרי ניסיון וידע בעולם הדודים, שכן את הנזילה מוצאים באופן ויזואלי. דוד החשמל לרוב יהיה בתוך הבית מה שמקל עוד יותר על הגילוי הרי תשימו לב שיש לכם רטיבות ולעתים שלולית גדולה באזור הדוד או מסביב לו.

הצטברות אבנית על גוף החימום

בסעיפים הקודמים הזכרנו את הבעיה של גוף החימום, שלעתים נשחק בגלל שהוא כבר מיושן ועשה את שלו במרוצת השנים, כאשר גם התרמוסטט יכול להיות בעייתי מאותה סיבה או מפגיעה פיזית, שכן הוא נמצא מחוץ לדוד עצמו. עם זאת, יכול להיות שהסיבה שהמים לא מתחממים כראוי היא לא שגוף החימום אינו פועל אלא שהוא מכוסה באבנית. המים מלאים באבנית ובחימום האבנית שוקעת ובין היתר נדבקת לגוף החימום שתמיד נמצא בחלק התחתון.
האבנית שוקעת על גוף החימום ממש כמו בקומקום החשמלי שלכם והיא מונעת את חימום המים. ניקוי גוף החימום תפתור את הבעיה ומומלץ להתקין גם מסנן אבנית שימנע את חזרתה של תקלה זו.

דוד חשמל חכם

תחזוקה של דוד החשמל תועיל למניעת בעיות

למרות שכל הבעיות שהוזכרו לעיל נפוצות מאוד, תוכלו להימנע מהם די בקלות על ידי תחזוקה נכונה. ראשית, בחרו דוד חשמל איכותי ואמין מחברה מוכרת ומנוסה, כך שמראש יש פחות סיכוי שהדוד יגלה בעיות. בדקו לכמה שנים מוענקת האחריות ותדאגו לתחזק אותו לפחות פעם בשנה. אמנם חודשי החורף אינם רבים במדינתנו החמה אך דוד החשמל הוא אחד המתקנים החשובים שיכולים להיות לכם בבית!

כשיש לכם תקלות בדודי חשמל אתם צריכים טכנאי דודי חשמל שיהיה שם לשירותכם. אנו בשביט דודי שמש כאן לשירותכם גם לתיקון דודי שמש וגם לתיקון דודי חשמל, כולל בדיקות תקינות מקיפות ודודים חדשים בכל עת בזמינות מלאה! כך אתם יכולים לדעת שלא משנה איזו תקלה תטריד אתכם, אנו נגיע תוך זמן קצר ונטפל בה באופן הכי מקצועי שיש, עם ניסיון של שנים ואחריות מלאה!

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בדף צרו קשר

דילוג לתוכן