073-7580123

מספר מקשר הסבר

תקלות בדוד שמש

איך בנוי דוד שמש

דוד השמש הוא אמנם אחד המתקנים הכי חזקים, גדולים ועמידים שיש אצלנו בבית אך הוא ממש לא חף מתקלות. תקלה בדוד השמש יכולה לעלות לכם בלילה ללא מקלחת, ורק נשאר לנו להתווכח מתי זה גרוע יותר, בקיץ או בחורף. זה הזמן להכיר כמה מהתקלות הנפוצות ביותר בדוד השמש יחד עם דרך הפתרון הטובה ביותר עבורן.

אולם לצערנו לא כל הדודים הם איכותיים וחלקם גם לא הותקנו כמו שצריך על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר, ולכן לא נדיר לפגוש אנשים שיש להם בעיות עם דודי השמש שברשותם. במקרים כאלו, עליכם לחפש בעלי מקצוע שמבינים בדודים וידעו כיצד לאתר את התקלה ולתקן אותה במהירות וביעילות. בעיות בדוד שמש יכולות להתפתח ממגוון גורמים שאת חלקם ניתן לפתור בפשטות על ידי החלפת חלק בדוד, כמו התרמוסטט או חלק אחר שהצטברה בו אבנית. אולם, אם לא מטפלים בבעיות אלו במהירות האפשרית ובצורה מקצועית, הן יכולות להתפתח לבעיות גדולות הרבה יותר אשר יצריכו החלפה של הדוד כולו בעלות הרבה יותר גבוהה.

כיצד בנוי דוד השמש?

כדי להבין את כל התקלות שנדבר עליהם במאמר זה, עליכם תחילה להבין כיצד מורכב דוד שמש ומה החלקים השונים שבו. דוד השמש מורכב משני חלקים גדולים ועיקריים, קולט השמש והמיכל. קולט השמש מורכב מצינורות קטנים ודקים, לרוב צינורות שעשויים מנחושת, כאשר המים בתוכם מתחממים מקרני השמש וזורמים בצינור עד למיכל הגדול והלבן שעומד על גג ביתנו. מהמיכל זורמים מים קרים חזרה אל הקולט וכך נוצרת סירקולציה קבועה לחימום המים. כשאין שמש, גוף חימום חשמלי יחמם את המים באנרגיה חשמלית כאשר תרמוסטט יווסת את הטמפרטורה לרמה הנכונה.

סוגי דודי שמש

כיצד בנוי דוד השמש?

כדי להבין את כל התקלות שנדבר עליהם במאמר זה, עליכם תחילה להבין כיצד מורכב דוד השמש ומה החלקים השונים שבו. דוד השמש מורכב משני חלקים גדולים ועיקריים, קולט השמש והמיכל. קולט השמש מורכב מצינורות קטנים ודקים, לרוב צינורות שעשויים מנחושת, כאשר המים בתוכם מתחממים מקרני השמש וזורמים בצינור עד למיכל הגדול והלבן שעומד על גג ביתנו. מהמיכל זורמים מים קרים חזרה אל הקולט וכך נוצרת סירקולציה קבועה לחימום המים. כשאין שמש, גוף חימום חשמלי יחמם את המים באנרגיה חשמלית כאשר תרמוסטט יווסת את הטמפרטורה לרמה הנכונה.

משקעי אבנית שהורסים את המנגנון

אם אי פעם שאלתם את עצמכם מאין מגיעה כל האבנית הזו, אז תדעו שהיא נמצאת במים מלכתחילה. למעשה אתם שותים אותה בכל פעם שאתם שותים מים מהברז אך אתם פשוט לא רואים אותה כי היא בגודל זעיר במיוחד. מתי אנו רואים אותה? כאשר נוצרים משקעי אבנית, ואלו נוצרים כאשר אנו מחממים את המים. זה קורה בקומקום החשמלי, זה קורה גם בדוד השמש ולמעשה בכל גוף חימום, והיא גורעת מהפעלה שלו עד שהחימום לא יעיל. האבנית שוקעת גם בתוך הצנרת של קולט השמש ואז היא גורמת לסתימת הצינור מה שיגרום לפיצוץ בצינור שזורם אליה.

מה אפשר לעשות עם האבנית?

כדי לפתור את בעיית האבנית יש צורך תחילה לנקות את המערכת. שטיפה קולט השמש חיונית כאשר שטיפה חיצונית אפשרית גם באופן עצמאי, ושטיפה פנימית מומלצת על ידי טכנאי דודי שמש. תקלות בדוד שמש לא תמיד ייפתרו בצורה טובה לבד וזה לא המקום לחסוך בטיפול מקצועי. בנוגע לשקיעת אבנית על גוף החימום, גם אז אפשר לנקות את גוף החימום כאשר תוכלו לנחש שזו הבעיה אם החימום החשמלי של המים אינו מספק מים חמים כמו בדרך כלל. כדי להימנע מבעייתה אבנית לחלוטין מוטב להתקין מסנן אבנית ואז הבעיה הזו תהיה היסטוריה עבורכם וכך גם תישאר לעד.

פיצוץ בצנרת

פיצוץ בצנרת היא אחת הבעיות שהכי קל לזהות כיוון שאפשר פשוט לראות את המים באופן ויזואלי. איך נחשוד לפיצוץ או נזילה בצנרת? נוכל לשים לב שאין מים חמים בדוד השמש כמו בעבר או שיש לנו חשבון מים גבוה יותר בלי סיבה מיוחדת. פיצוץ בצינור מחייב את החלפת הצינור או סתימה שלו במידה ומדובר בפיצוץ קטן יחסית, ואם יש לכם ידע בהחלפת הצינור וחיבור נכון שלו תוכלו לבצע את ההחלפה באופן עצמאי.

החלפת גוף חימום בדוד חשמל

מטפלים בכל סוגי הבעיות

הצוות המקצועי של שביט דודי שמש וחשמל יודע לטפל בכל סוגי התקלות שיכולות להיות בדודי השמש, יש לנו צוות מקצועי שזמין בשבילכם 24 שעות ביממה!
אז במידה ויש לכם בעיה בדוד פנו אלינו ישר ונבוא אליכם הכי מהר שאפשר!

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בדף צרו קשר

דילוג לתוכן