073-7580123

מספר מקשר הסבר

תקן התקנת דודי שמש

ניקוי דוד שמש

דוד שמש הוא מתקן נהדר וחסכוני שנמצא בגגות של רוב בתי האב בישראל. חשוב לזכור שדוד שמש רק נראה כמו מוצר קל להתקנה וזה שאתם מכירים את החלקים שבמערכת שלו בעל פה לא אומר שתצליחו להתקין אותו לבד. יש כמה גורמים שיכולים להכשיל את ההתקנה והשימוש ולכן יש תקן.

ההתקנה תעיד על עתיד השימוש

תקן התקנת דודי שמש הוא אולי מושג שלא כל כך תכירו. התקן רלוונטי לכמה חלקים בקניה, החל מבחירה דוד השמש עצמו ועד ההתקנה שלו. למרות שיש קודם כל לבדוק את התקן של דוד השמש ואת האמינות וההסמכה של היצרן עצמו חשוב מאוד לדבר קודם על ההתקנה כי בשלב זה יש סיבוכים רבים יותר. ההתקנה של דוד השמש היא החלק הכי חשוב בו ולמעשה אם ההתקנה לא תהיה טובה ומקצועית, יכול להיות שהדוד לא רק שלא יפעל היטב בהמשך אלא גם יהיה מסוכן מאוד לשימוש.

מי יכול להתקין דודי שמש?

לא כל אחד יכול להתקין דודי שמש וגם אם יש חברה כלשהי שמוסמכת לבצע זאת, חשוב מאוד שהמתקינים שלה יהיו מוסמכים ואל תתביישו לבדוק זאת. תקן התקנת דודי שמש קובע שיש צורך בהסמכה רשמית וכמובן שאתם אלו שתשלמו ראשונים על כל טעות בעניין זה, ולכן זו בין היתר גם האחריות שלכם לבדוק זאת.

מה לגבי תקן היצרן של דוד השמש?

מבחינת התקן של דוד השמש עצמו זה דבר שיחסית קל לבדוק כי אמורה להיות תעודה. אם אין תעודה – אין תקן, וזה כלל אצבע שכל אחד מכם צריך לזכור. אם אין תעודה שמראה שיש תקן מבחינתכם עדיין לא הוכח שיש תקן ולא כדאי להמשיך בתהליך הקנייה אלא לעצור הכול. חשוב לבדוק גם את ההסמכה של היצרן ברשימת היצרנים המורשים וכמובן לחקור על החברה בעצמה.

מהם הכללים להתקנת דודי שמש?

יש כמה פרמטרים שמנחים את רוב המתקינים בהתקנת דודי שמש אך אין תנאים מגבילים. אפשר להתקין את המערכות השונות על הגג, במידה ומדובר בגג משותף, גם במרחק צמוד יחסית זה לזה רק אסור לשכוח שאם יש צל על קולט השמש הרי שלא שהשמים לא יתחממו כלל. המרחק הסביר בין קולט לקולט כדי להימנע מתקלות שנובעות מהצללה או מנפילות הוא בדרך כלל 2 מטרים אך זה לא מעוגל בנהלי ההתקנה ולכן חשוב לבחור בחברה שיש לה צוות התקנה מקצועי שיפתור את הבעיות.

שביט דודי שמש - מומחים בהתקנות דודי שמש

אנו חברת שביט דודי שמש וחשמל מתעסקים כבר שנים רבות בהתקנות דודי שמש בכל אזור המרכז. במידה ויש לכם כל שאלה או שאתם מחפשים מידע נוסף בתחום, אתם תמיד מוזמנים ליצור איתנו קשר לייעוץ ולפרטים נוספים.

מספר זה הינו מספר וירטואלי, שהוא חלק משירות תוכן המופעל על ידי זאפ גרופ בע"מ ומפנה את המתקשר לבית העסק.
משתמש העושה שימוש במספר הווירטואלי, מסכים כי החברה תהא רשאית לשמור את מספר הטלפון ממנו התקשר, לכלול אותו במאגר מידע או ליצור באמצעותו קשר עם המשתמש, וכן כי המספר עשוי להשתנות מעת לעת.

מספר הטלפון הרגיל של בית העסק מופיע בדף צרו קשר

דילוג לתוכן